Wrocławska Sieć Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie

O PROGRAMIE

Program Wrocławskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie powstał w 1996 r. z Inicjatywy Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia. W 2019 roku Fundacja Rosa zyskała szansę na włączenie się w tę inicjatywę, otrzymując dotację na przeprowadzenie zadania publicznego „Organizacja i realizacja działań w zakresie edukacji zdrowotnej w ramach programu Wrocławskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie w 2019 roku”. Projekt zrealizujemy od 1 kwietnia do 31 grudnia 2019 r. Działania są finansowane przez Miasto Wrocław.

CEL PROGRAMU

Celem zadania jest poprawa zdrowia i bezpieczeństwa społeczności przedszkolnych i szkolnych poprzez prowadzenie programów promocji zdrowia oraz profilaktyki chorób i uzależnień w ramach Wrocławskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie.

DZIAŁANIA

W ramach programu przeprowadzimy projekty, konkursy, wydarzenia i szkolenia dotyczące m.in. zdrowego stylu życia, promocji zdrowia psychicznego, profilaktyki uzależnień oraz profilaktyki chorób cywilizacyjnych. W organizację zaplanowanych działań zaangażujemy koordynatorów oraz doradców z ok. 140 placówek należących do Wrocławskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie.

Dodatkowo zrealizujemy dwie dedykowane społeczności wrocławskiej kampanie z zakresu promocji zdrowia. Jedną z nich będzie akcja Lekki Tornister dotycząca profilaktyki wad postawy oraz propagowania aktywności fizycznej. Odbiorcami programu będą przedszkola i szkoły podstawowe. Dla starszych uczniów – z klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych – zaplanowaliśmy wrocławską edycję kampanii Rakoobrona dotyczącą profilaktyki onkologicznej i dietoprofilaktyki chorób cywilizacyjnych.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ?

Zadzwoń lub napisz!
tel. 733 972 730
e-mail: promocjazdrowia@fundacjarosa.pl

AKTUALNOŚCI

Fundacja Rosa zadba o zdrowie we wrocławskich szkołach
Konkurs dla koordynatorów ds. promocji zdrowia
Spotkanie dla koordynatorów ze szkół podstawowych
Spotkanie dla koordynatorów z przedszkoli
Spotkanie dla koordynatorów z placówek specjalnych
Łasuchowo, ale zdrowo – zapraszamy do udziału w projekcie
Lekki Tornister we Wrocławiu – rusza rekrutacja
Zapraszamy do udziału w projekcie Rakoobrona we Wrocławiu
VIII Spartakiada w Tajemniczym Ogrodzie
Wrocławski kiermasz „Przepis na zdrowie”
Sportowa Olimpiada w „Tajemniczym Ogrodzie”
Wizytacje we wrocławskich przedszkolach
Konkursy i wydarzenia przygotowane przez koordynatorów ds. promocji zdrowia
Sierpniowe wizytacje w przedszkolach
„Ekologia i zdrowie wokół nas” – konkurs plastyczny
Nabór dla szkół ponadpodstawowych do Konkursu na realizację międzyszkolnych projektów

Galeria