Konkursy i wydarzenia przygotowane przez koordynatorów ds. promocji zdrowia

Miło nam ogłosić listę zakwalifikowanych wydarzeń w ramach konkursu na realizację międzyszkolnych i międzyprzedszkolnych projektów organizowanych przez koordynatorów ds. promocji zdrowia we Wrocławiu.

Konkurs był skierowany do koordynatorów ds. promocji zdrowia wszystkich placówek edukacyjnych będących we Wrocławskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Wybrane projekty dotyczą m.in. zdrowego stylu życia, promocji zdrowia psychicznego, profilaktyki chorób cywilizacyjnych, ekologii, bezpieczeństwa na drodze. Przy ocenie projektów komisja brała pod uwagę zasięg działań, ich zakres, innowacyjność oraz atrakcyjność dla odbiorców. Koordynatorzy ds. promocji zdrowia oraz doradcy zgłaszający konkursy zostali poinformowani o pozytywnej ocenie zgłoszeń. Projekty finansowane są ze środków Miasta Wrocław.

Zakwalifikowano 15 wydarzeń:

8 wydarzeń dla przedszkoli:

• "Łasuchowo, ale zdrowo" - kreatywne spotkanie dla intendentów i szefów kuchni (wydarzenie odbyło się 6 czerwca w Przedszkolu nr 56 „Niezapominajka”);
  • VIII Spartakiada w Tajemniczym Ogrodzie – olimpiada sportowa dla dzielnicy Wrocław-Sępolno (wydarzenie odbyło się 13 czerwca na terenie ogrodu Przedszkola nr 2);
  • XI edycja konkursu plastycznego "Ekologia i zdrowie wokół nas". Temat tegoroczny – „Żyj zdrowo!";
  • Spartakiada przedszkoli promujących zdrowie – olimpiada sportowa dla dzielnicy Wrocław-Śródmieście;
  • IX Wystawa prac plastycznych "Żyj zdrowo";
  • Konkurs plastyczny "Zdrowie naszym skarbem";
  • Festiwal Zdrowia;
  • Konkurs plastyczny „Jak wygląda Życzliwek?”.

4 wydarzenia dla szkół podstawowych:

• XII Międzyszkolny Konkurs Graficzno-Plastyczny z promocji zdrowia pod hasłem: "Przepis na zdrowie" dla klas III-VI;
  • VI Turniej Wiedzy o komunikacji miejskiej pod hasłem "Szybko, bezpiecznie i ekologicznie po Wrocławiu";
  • XI Międzyszkolne Warsztaty Promocji Zdrowia pod hasłem "Bądź przyjacielem swojego zdrowia";
  • Konkurs "Więcej wiem, zdrowo jem".

3 wydarzenia dla szkół specjalnych:

• Turniej wiedzy „Zdrowo jemy, nie tyjemy";
  • Przegląd zespołów muzycznych i wokalnych ,,Ekologiczna nutka" połączony z konkursem plastycznym „Dziecięce porady, jak segregować odpady";
  • Turniej wiedzy „AIDS może dopaść każdego".

Serdecznie gratulujemy autorom projektów kreatywności! Z pewnością dzięki takim inicjatywom wzrośnie świadomość dzieci, młodzieży, ale także rodziców i pracowników placówek nt. zachowań sprzyjających zdrowiu. O dokładanych terminach wydarzeń będziemy informować z wyprzedzeniem na naszej stronie www.fundacjarosa.pl.

Uwaga! Do konkursu nie zgłosiła się żadna szkoła ponadpodstawowa. Zaplanowano 4. nabór – tylko dla szkół ponadpodstawowych we wrześniu 2019 r. Więcej szczegółów, wraz z zaktualizowanym Regulaminem ogłosimy pod koniec sierpnia 2019 r.

Konkurs jest finansowany ze środków Miasta Wrocław w ramach zadania ORGANIZACJA I REALIZACJA DZIAŁAŃ W ZAKRESIE EDUKACJI ZDROWOTNEJ, W RAMACH PROGRAMU WROCŁAWSKIEJ SIECI PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PROMUJACYCH ZDROWIE W 2019 ROKU.