Lekki Tornister we Wrocławiu – rusza rekrutacja

Serdecznie zapraszamy przedszkola, szkoły podstawowe i placówki specjalne do udziału w projekcie „Lekki Tornister we Wrocławiu”. Fundacja Rosa od 7 lat realizuje ogólnopolską kampanię „Lekki Tornister”. Bazując na zdobytym doświadczeniu, tym razem przygotujemy wersję akcji dedykowaną dla Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie.

Celem projektu jest budowanie świadomości prozdrowotnej z zakresu profilaktyki wad postawy, motywowanie uczniów do prawidłowego i zdrowego trybu życia, jak również zwrócenie uwagi dzieciom, ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom na problem przeciążonych plecaków będących przyczyną wad postawy. Ponadto, chcemy zachęcić uczniów do realizacji inicjatyw lokalnych w zakresie promocji aktywności fizycznej i profilaktyki wad postawy.

Projekt ma charakter edukacyjny oraz motywacyjny i jest skierowany do trzech grup wiekowych: przedszkoli, klas 0-3 szkół podstawowych oraz klas 4-8 szkół podstawowych, w tym szkół specjalnych  w zależności od szczebla edukacji.

Podstawą do udziału w projekcie i otrzymania materiałów edukacyjnych jest przesłanie poprawnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego.

Zadaniem placówek będzie przeprowadzenie zajęć edukacyjnych w oparciu o materiały edukacyjne oraz zorganizowanie miniprojektów dotyczących profilaktyki wad postawy i promocji aktywności fizycznej. Jako organizatorzy zachęcamy koordynatorów ds. promocji zdrowia oraz uczniów do realizacji inicjatyw angażujących lokalną społeczność (np. gry terenowe, gry planszowe, filmiki edukacyjne, wywiady, inscenizacje). Trzy najciekawsze i wychodzące  poza mury szkolne projekty zostaną nagrodzone. W zwycięskich szkołach (jedno przedszkole, jedna szkoła z projektem dla klas 0-3 oraz jedna szkoła z projektem dla klas 4-8) zostaną zorganizowane trzy eventy z ważeniem plecaków i sprawdzaniem ich zawartości oraz sześć zajęć „zdrowy kręgosłup” prowadzonych przez fizjoterapeutę. Dodatkowo zrealizujemy wykłady edukacyjne nt. profilaktyki wad postawy dla nauczycieli i rodziców.

Placówki edukacyjne i koordynatorzy biorący udział w programie otrzymają dyplomy.

Na Państwa zgłoszenia czekamy od 3 do 21 czerwca 2019 r. Szczegóły projektu można poznać, dzwoniąc pod nr tel. 733 972 730 lub pisząc na adres e-mail: promocjazdrowia@fundacjarosa.pl.

Projekt obywa się w ramach zadania publicznego „ORGANIZACJA I REALIZACJA DZIAŁAŃ W ZAKRESIE EDUKACJI ZDROWOTNEJ W RAMACH PROGRAMU WROCŁAWSKIEJ SIECI PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE W 2019 ROKU”. Program jest finansowany przez Miasto Wrocław.

Uprzejmie informujemy, że Organizator ogłasza drugi nabór do projektu „Lekki Tornister we Wrocławiu”. Drugi nabór trwa od 21 czerwca do 30 czerwca 2019 r.

Regulamin udziału w projekcie „Lekki Tornister we Wrocławiu”
Formularz zgłoszeniowy do projektu „Lekki Tornister we Wrocławiu”