Sport to zdrowie, każde dziecko Ci to powie!

Sport to zdrowie, każde dziecko Ci to powie!

1 października już po raz piąty odbyła się Dziecięca Spartakiada Przedszkoli Promujących Zdrowie. Sportowe rozgrywki miały miejsce na terenie Przedszkola nr 3 przy ul. Nowowiejskiej 80 we Wrocławiu. W akcję zaangażowali się wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego nr 7.

W spartakiadzie wzięło udział 5 przedszkoli z dzielnicy Wrocław – Śródmieście: Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 25, Przedszkole nr 77, Przedszkole nr 79 oraz Przedszkole nr 109. Wśród konkurencji dla dzieci znalazły się m.in.: bieg z piłką slalomem i rzut do kosza, spacer w płetwach po torze, skoki w workach i spacer na szczudłach. Każde przedszkole biorące udział w wydarzeniu otrzymało dyplom, puchar oraz pakiet gadżetów sportowych, a na szyjach dzieci zawisły medale.

Pani Agnieszce Markiewicz oraz pozostałym pracownikom przedszkoli zaangażowanych w spartakiadę należą się podziękowania i gratulacje za organizację i realizację wydarzenia, podczas którego wspólnie rozwijaliśmy sprawność ruchową przedszkolaków.

Projekt był realizowany w ramach zadania publicznego „ORGANIZACJA I REALIZACJA DZIAŁAŃ W ZAKRESIE EDUKACJI ZDROWOTNEJ W RAMACH PROGRAMU WROCŁAWSKIEJ SIECI PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE W 2019 ROKU”.

Program jest finansowany przez Miasto Wrocław.

Galeria