Zgłoś kandydata do Nagrody BohaterONy 2019!

Zgłoś kandydata do Nagrody BohaterONy 2019!

Znasz osobę, firmę lub organizację, która kieruje się powołaniem i aktywnie promuje wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918-1989)? Zgłoś ją do Nagrody BohaterONy 2019 im. Powstańców Warszawskich! Na kandydatury czekamy do 30 sierpnia 2019 r.

Wraz z Fundacją Sensoria w ramach IV edycji kampanii BohaterON – włącz historię! szukamy osób, firm i instytucji, które w szczególny sposób promują wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918-1989) oraz edukację historyczno-patriotyczną. Nagroda BohaterONy 2019 zostanie przyznana za działania realizowane w 2018 roku. Kandydatów można zgłaszać w sześciu kategoriach: firma, instytucja, organizacja non profit, nauczyciel, dziennikarz i osoba publiczna.

Na zgłoszenia czekamy do 30 SIERPNIA. Regulamin Nagrody oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się tutaj: https://bohateron.pl/bohaterony-2019/regulamin/ Kandydatury do Nagrody przyjmujemy drogą elektroniczną na adres: nagroda@bohateron.pl.

Kapituła Nagrody BohaterONy 2019 im. Powstańców Warszawskich: Hanna Stadnik, ps. „Hanka”, sanitariuszka podczas Powstania Warszawskiego, Wiceprezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej; Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej; Jan Józef Kasprzyk, Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych; Jarosław Szarek, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej; Piotr Legutko, Dyrektor TVP Historia w imieniu Jacka Kurskiego, Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej; Andrzej Rogoyski, Prezes Zarządu Polskiego Radia; Anna Jakubowski, Dyrektor Generalna koncernu Avon na Polskę i kraje Bałtyckie; Jan Kowalski, Dyrektor Biura Programu „Niepodległa”; Wojciech Roszkowski, autor publikacji o historii Polski XX i XXI wieku, profesor nauk humanistycznych; Tomasz Okoń, pomysłodawca i autor programu Historia bez cenzury; oraz ambasadorzy kampanii BohaterON – włącz historię!: Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Maciej Zakościelny i Maciej Musiał.

Po 30 sierpnia Komitet Organizacyjny Nagrody wybierze po pięciu nominowanych w każdej kategorii. Następnie zgłoszenia zostaną przekazane członkom Kapituły Nagrody BohaterONy 2019, którzy przyznają Złote, Srebrne i Brązowe BohaterONy. Udział w wyborze laureatów będą mieli również internauci, którzy w wyniku głosowania za pośrednictwem strony www.BohaterON.pl w każdej kategorii przyznają Złotego BohaterONa Publiczności (głosowanie od 1 września do 2 października).

Ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się w październiku w Warszawie.

Zachęcamy do zgłoszeń!