Zapraszamy do udziału w seminarium o historii mówionej!

Zapraszamy do udziału w seminarium o historii mówionej!

Fundacja Rosa serdecznie zaprasza wszystkie zainteresowane osoby – nauczycieli, pedagogów, dydaktyków pracujących na co dzień z dziećmi i młodzieżą szkolną – do udziału w seminarium „Słowa uczą pokolenia – wykorzystanie metod historii mówionej w edukacji”.

Zajęcia odbędą się w dniach 3–4 października 2015 roku we Wrocławiu i zostaną przeprowadzone w ramach projektu „Powstańcy dzieciom – dialog pokoleń w kontekście walki o życie w obliczu wojny i choroby” dofinansowanego z programu Muzeum Historii Polski – „Patriotyzm Jutra”.

Seminarium poprowadzi doświadczony trener edukacji pozaformalnej, Piotr Dobosz. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się m.in., czym jest historia mówiona oraz jak ją wykorzystać w szkole podczas lekcji z dziećmi i młodzieżą.

Koszty związane z udziałem w zajęciach, wyżywieniem i noclegiem zostaną pokryte ze środków programu. Koszty dojazdu pokrywa uczestnik.

Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie dostępnego niżej formularza i przesłanie go na adres: kartka@fundacjarosa.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 19 września 2015 r. Liczba miejsc ograniczona.

Formularz zgłoszeniowy i program spotkania

Scenariusz edukacyjny