Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Kartki dla Powstańca!

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Kartki dla Powstańca!

Ogłaszamy nabór do kolejnej odsłony akcji „Kartka dla Powstańca”, organizowanej w ramach projektu „Kartka ze szpitala”. Zapraszamy wszystkie zainteresowane szpitale! Podobnie jak podczas zeszłorocznej edycji, również tym razem nasze działania wesprze Muzeum Powstania Warszawskiego.

Latem 2014 roku, z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, mali pacjenci z 31 szpitali w ramach programu „Kartka ze szpitala” wykonali 3600 kartek, które dzięki pomocy Muzeum Powstania Warszawskiego trafiły do rąk bohaterów walk sprzed lat. Odzew na akcję przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Do siedziby Fundacji Rosa z różnych stron Polski i świata zaczęły spływać podziękowania od Powstańców. Pomiędzy bohaterami walk i chorymi dziećmi wytworzyła się szczególna więź.

By podtrzymać ten wyjątkowy dialog międzypokoleniowy, w ramach fundacyjnego projektu „Kartka ze szpitala” postanowiliśmy po raz kolejny zorganizować akcję „Kartka dla Powstańca”. Tym razem odbędzie się ona pod hasłem: Mali i Wielcy Bohaterowie - odwaga jest w każdym z nas. Inicjatywa potrwa od lipca do października 2015 roku i ponownie otrzyma wsparcie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkie szpitale i szkoły przyszpitalne do przyłączenia się do akcji. Zainteresowane współpracą placówki prosimy o kontakt z koordynatorem projektu „Kartka ze szpitala”, Katarzyną Gondek-Wieczorek: e-mail: kartka@fundacjarosa.pl; tel. kom.: +48 603 988 422.