Zagrali dla Radka

Zagrali dla Radka Zacięta rywalizacja, pot, łzy, żółte i czerwone kartki, okrzyki radości, a przede wszystkim serca pełne chęci niesienia pomocy - 22 listopada na hali CTS Nowa Ruda-Słupiec odbył się charytatywny turniej w piłce halowej. Zebrane środki przeznaczono na rzecz Radosława Żeliźniaka, jednego z bohaterów filmu „Gra z rakiem”.

Organizatorem wydarzenia był Damski Piast Nowa Ruda. Klub wyraził tym samym poparcie dla kampanii Rakoobrona.

Do rywalizacji przystąpiły zespoły orlików, młodzików, trampkarzy, seniorek oraz trenerów, a wolontariuszki prowadziły zbiórkę pieniędzy. Środki uzbierane podczas akcji, 1153,19 złotych, zostały przekazane na rzecz Radosława Żeliźniaka, chorującego na czerniaka skóry.

Radosław Żeliźniak jest jednym z bohaterów filmu dokumentalno-edukacyjnego „Gra z rakiem”, który wysyłamy do szkół, deklarujących chęć udziału w kampanii Rakoobrona. Operacje oraz wyczerpująca organizm radioterapia uniemożliwiły panu Radkowi pracę i utrzymanie rodziny, dlatego liczy na każdą, nawet najmniejszą, pomoc.

W sobotę w Nowej Rudzie nie było przegranych! Zwycięzcami okazali się wszyscy, którzy wsparli pana Radka. Gorąco dziękujemy damskiej drużynie KS Piast Nowa Ruda za wspaniałą organizację turnieju oraz miłe przyjęcie, projektowi Kibice Razem – Wrocław za wsparcie finansowe niezbędne do przeprowadzenia imprezy, pani poseł Monice Wielichowskiej za patronat honorowy, a także zespołom uczestniczącym w rozgrywkach, kibicom, wolontariuszom oraz wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do przygotowania wydarzenia!