Wyjątkowy gość w Fundacji Rosa!

Wyjątkowy gość w Fundacji Rosa!

W tym tygodniu Fundacja Rosa powitała w swoich progach wyjątkowego gościa. Daniel Sochacki wraz z mamą odwiedzili Rosę, aby wspólnie podziękować za dofinansowanie dwutygodniowej terapii z delfinami.
Dzięki wsparciu Rosy Daniel miał możliwość spotkania z tymi wyjątkowymi ssakami. Delfinoterapia to nowoczesna forma terapii  oparta na sesjach terapeutycznych z delfinami, którą uzupełnia kontakt dziecka z najbliższymi. Tego rodzaju terapia skierowana jest do osób z problemami neurologicznymi, dzieci z porażeniem mózgowym, wczesnym autyzmem dziecięcym, zespołem Downa czy zaburzeniami mowy i słuchu.


Skuteczność tego rodzaju terapii potwierdzają przede wszystkim relacje uczestników tego rodzaju turnusów odbywających się w tureckim delfinarium.


- Przed delfinoterapią Daniel był zupełnie innym dzieckiem. Nie potrafił się długo skupiać na jednej rzeczy, był niespokojny, miał duże problemy z zaśnięciem, koncentracją, głównie podczas zajęć w szkolemówi Joanna Sochacka, mama Daniela. Po powrocie z delfinoterapii Daniel stał się spokojniejszy, potrafi się koncentrować na rzeczach, które go zainteresują, sprawia wrażenie lepszego słuchacza i co najważniejsze zaczyna wymawiać coraz więcej pojedynczych sylabdodaje.

 

Galeria