Wrocławski kiermasz „Przepis na zdrowie”

Za nami projekt „Łasuchowo, ale zdrowo”, czyli kreatywne spotkanie dla intendentów i szefów kuchni oraz koordynatorów i dyrektorów przedszkoli, którzy należą Wrocławskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Jesteśmy dumni, że Fundacja Rosa mogła współtworzyć to wydarzenie.

Ponad 20 wrocławskich przedszkoli zaprezentowało smaczne, zdrowe i wartościowe potrawy, które na co dzień podawane są w przedszkolach będących w sieci. Można było spróbować pesto z pokrzywy, pesto z czerwonej fasoli, chipsa z cukinii, różnego rodzaju pasztetów warzywnych czy zdrowych wersji lodów. Intendentki i szefowie kuchni wymieniali się przepisami. Wszystkie potrawy zostały docenione i nagrodzone.

Gratulujemy i dziękujemy Pani Katarzynie Głowik-Jamróz, koordynatorowi ds. promocji zdrowia  i dyrektorowi Przedszkola nr 56 „Niezapominajka” za organizację i koordynację VII edycji wrocławskiego kiermaszu „Przepis na zdrowie”. Dziękujemy Pani Grażynie Karczewskiej, dietetykowi za bardzo ciekawe wystąpienie dotyczące roli śniadania w codziennym funkcjonowaniu.

Organizatorów swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Projekty był realizowany w ramach zadania publicznego „ORGANIZACJA I REALIZACJA DZIAŁAŃ W ZAKRESIE EDUKACJI ZDROWOTNEJ W RAMACH PROGRAMU WROCŁAWSKIEJ SIECI PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE W 2019 ROKU”.

Program jest finansowany przez Miasto Wrocław.