Warsztaty w szkołach na zakończenie I edycji Rakoobrony

Warsztaty w szkołach na zakończenie I edycji Rakoobrony

Poznań, Katowice, Kraków, Opole i Łódź – w tych miastach pojawiliśmy się w kwietniu, by przeprowadzić kolejne warsztaty w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej Rakoobrona. Wraz z końcem minionego miesiąca zamknęliśmy pierwszą edycję programu

W naszych kwietniowych RKBN warsztatach uczestniczyła młodzież z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, XV Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach, XX Liceum Ogólnokształcącego im. Leopolda Staffa w Krakowie, Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opolu oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Gabriela Narutowicza w Łodzi.

Były oryginalne, często zaskakujące, historie z chorobą nowotworową w tle, bardziej i mniej trafne stwierdzenia na temat przyczyn powstawania raka szyjki macicy, czerniaka skóry i raka płuca, a także… mnóstwo pytań! Jedni wykazywali większą aktywność, drudzy byli wyraźnie mniej zainteresowani warsztatami, jednak najważniejsze, że każdy z uczniów zyskał choć niewielką część wiedzy o profilaktyce onkologicznej.

Łącznie - w samym kwietniu - przemierzyliśmy z Rakoobroną 1669 km. Do I edycji naszej kampanii przystąpiło ponad 330 szkół z całej Polski. Teraz przyszedł czas na podsumowanie, analizę powtórnych badań ankietowych i… planowanie kolejnej odsłony programu!

Galeria