W partnerstwie z GIS

W partnerstwie z GIS

Miło nam poinformować, że w ramach V edycji projektu Lekki Tornister nawiązaliśmy współpracę z Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Współpracę zainaugurowaliśmy  12 września podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 264 im. Gabrieli Mistral w Warszawie. Podczas spotkania przedstawiono nam wyniki badań przeprowadzonych przez GIS w szkołach podstawowych i gimnazjach w całej Polsce. Analiza wskazuje na to, że co drugie dziecko w wieku wczesnoszkolnym ma za ciężki plecak, a uczniowie dźwigają w torbach nawet 11 kilogramów. Wysłuchaliśmy także krótkiej prelekcji na temat konsekwencji noszenia przez uczniów zbyt ciężkich tornistrów.

Kolejnym efektem współpracy Fundacji z Głównym Inspektoratem Sanitarnym było spotkanie w ramach Krajowej Rady Kierowników Pionu Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, które odbyło się 27 września w siedzibie Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Warszawie. Podczas szkolenia przedstawiliśmy genezę projektu Lekki Tornister i założenia jego V edycji. Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć krótki filmik z akcji ważenia plecaków uczniów, omówiony został również scenariusz lekcji Lekkiego Tornistra. Po zapoznaniu się z założeniami akcji i materiałami edukacyjnymi pracownicy Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych wysłuchali słuchowiska „Lekki Tornister i Zielona Kropeczka”.

Mamy nadzieję, że dzięki połączeniu sił z Głównym Inspektoratem Sanitarnym uda nam się dotrzeć do większej liczby szkół, a dzięki temu jeszcze skuteczniej edukować w zakresie profilaktyki wad postawy!