Uruchamiamy dzieciaki

Uruchamiamy dzieciaki 9 stycznia zespół projektu Lekki Tornister wziął udział w Konferencji Edukacyjnej Uruchamiamy Dzieciaki organizowanej przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

Podczas wystąpienia omówiono genezę projektu oraz przybliżono założenia V edycji kampanii, która aktualnie jest w trakcie realizacji. Zespół przedstawił również problem przeciążonych tornistrów, zwracając uwagę na skutki noszenia przez dzieci zbyt ciężkich plecaków. Uczestnicy konferencji przekonali się, że w szkolnych tornistrach często można znaleźć masę niepotrzebnych przedmiotów, w tym zabawek oraz przeterminowanych produktów spożywczych. Spotkanie było również okazją do zaprezentowania wzorcowego tornistra szkolnego oraz omówienia, z jakich elementów powinien się składać.

Zorganizowana 9 stycznia konferencja była pierwszym z cyklu spotkań w ramach akcji „Uruchamiamy dzieciaki”. Podczas nich nauczyciele i rodzice będą mogli zdobyć informacje pomocne przy układaniu zdrowej, zbilansowanej diety dzieci i planowaniu ich aktywności fizycznej.

Więcej informacji znajdziecie na stronie https://www.bieg.umed.wroc.pl/ w zakładce „Uruchamiamy Dzieciaki”.