Trwa rekrutacja do Kartki dla Powstańca

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły przyszpitalne do udziału w V edycji projektu Kartka dla Powstańca organizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! Na zgłoszenia czekamy do 6 lipca!

Projekt Kartka dla Powstańca jest organizowany już od 2014 roku. Przeprowadziliśmy go w kilkudziesięciu placówkach leczniczych w całej Polsce, gdzie został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez małych pacjentów, jak i kadrę pedagogiczną. Zainteresowanym udziałem w naszej inicjatywie placówkom przekazujemy w formie darowizny zestaw materiałów plastycznych do wykonania pocztówek oraz pakiet materiałów dydaktycznych pomocnych w realizacji warsztatów mających na celu edukację dzieci i młodzieży o Powstaniu Warszawskim, jego przebiegu, bohaterach i konsekwencjach. Samodzielnie wykonane pocztówki stanowią symboliczny gest pamięci o uczestnikach Powstania i wyraz wdzięczności za ich poświęcenie dla Ojczyzny.

Tegoroczna, piąta edycja projektu dla szkół przyszpitalnych potrwa od 1 lipca do 26 października 2018 r. Na zgłoszenia czekamy do 6 lipca. Podstawą zgłoszenia do akcji i późniejszego kontaktu jej organizatorów z koordynatorem działań w szkole jest przesłanie nam drogą e-mail formularza kontaktowego stanowiącego załącznik nr 1 do regulaminu projektu.

W tegorocznej odsłonie Kartki dla Powstańca, oprócz opisanych działań edukacyjnych, zaplanowaliśmy również konkurs na najładniejszą kartkę. Dla najbardziej aktywnych placówek przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody.

Zgłoszenia przyjmujemy przez kontakt z koordynatorem:
e-mail: kartka@fundacjarosa.pl
tel: 603 988 422