Szafki na podręczniki i przybory szkolne w Chocianowie

Szafki na podręczniki i przybory szkolne w Chocianowie Wczoraj w Szkole Podstawowej w Chocianowie miała miejsce uroczystość oddania do użytku szafek uczniom klas pierwszych w ramach II edycji programu Lekki Tornister.
Uroczystości towarzyszyły występy artystyczne dzieci oraz quiz edukacyjny, który miał na celu sprawdzenie i utrwalenie wiedzy na temat profilaktyki wad postawy oraz zasad odpowiedniego doboru, pakowania i użytkowania plecaka. Po części oficjalnej nastąpiła chwila prawdy i mieliśmy okazję zważyć i sprawdzić zawartość tornistrów :-)
Rekordzista miał plecak ważący ponad 5 kg. Wśród rzeczy zbędnych, które znaleźliśmy w tornistrach, a które obciążają plecy najmłodszych, były: pluszowy miś, resoraki, klocki lego, albumy kolekcjonerskie, szklanki, butelki, gazety, podręczniki niepotrzebne w danym dniu.

Mamy nadzieję, że oddane do użytku szafki, w których dzieci mogą pozostawić zbędne rzeczy, przyczynią się do odciążenia tornistrów, a przede wszystkim kręgosłupów najmłodszych uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Galeria