Świąteczne prezenty trafiły do Powstańców Warszawskich

Upominki i płynące prosto z serca życzenia bożonarodzeniowe – z okazji Świąt Bożego Narodzenia Fundacja Rosa i zespół kampanii BohaterON – włącz historię! podarowali blisko 1500 Powstańcom Warszawskim upominki, a w nich: kartki świąteczne od dzieci ze szkół przyszpitalnych oraz bony o wartości 250 zł, które bohaterowie mogą przeznaczyć na dowolny cel: zakup żywności, środków kosmetycznych, odzieży czy wybranych usług. Wszystko w ramach projektu „Świąteczna paczka dla Powstańca” dofinansowanego ze środków programu „Wdzięczni Bohaterom” Ministerstwa Obrony Narodowej.

Paczki zostały przekazane 1480 Powstańcom Warszawskim mieszkającym w Polsce i otrzymującym co roku kartki z życzeniami w ramach kampanii BohaterON – włącz historię! Kombatanci nie musieli wcześniej zgłaszać się do nas, wypełniać wniosków czy przedstawiać zaświadczeń o dochodach.

Oprócz bonów, w świątecznych przesyłkach dla Powstańców znalazły się kartki wykonane własnoręcznie przez dzieci i młodzież z 15 szpitali i szkół przyszpitalnych z całej Polski. Na pracach mali pacjenci napisali płynące prosto z serca życzenia.

Część upominków wręczyliśmy Powstańcom podczas uroczystej gali III edycji kampanii BohaterON – włącz historię! 13 grudnia w Teatrze Polskim w Warszawie. Ponadto, złożyliśmy wybranym kombatantom wizyty w ich domach, a także wzięliśmy udział w świątecznym spotkaniu we Wrocławiu i Wigilii organizowanej przez Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. W przekazaniu uczestnikom walk o stolicę upominków pomogli nam żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej,  przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego oraz nasi niezastąpieni wolontariusze.

Projekt „Świąteczna paczka dla Powstańca” był realizowany dzięki przyznanemu nam dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach programu „Wdzięczni Bohaterom”.

Patronat honorowy nad akcją objął Szef Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Jej partnerami byli: Wojska Obrony Terytorialnej, Garnizon Warszawa i Związek Harcerstwa Polskiego.