Sala Doświadczania Świata we Wrocławiu otwarta!

Sala Doświadczania Świata we Wrocławiu otwarta!

Dzięki wsparciu Fundacji Rosa w Centrum Bobath we Wrocławiu powstał kolejny pokój terapeutyczny! To już 18 Sala Doświadczania Świata sfinansowana w ramach programu Fundacji. Pomieszczenia tego typu pozwalają stworzyć unikalne środowisko, które stymuluje zmysły najmłodszych pacjentów i zachęca ich do nawiązywania kontaktów z otoczeniem.

Terapia taka dotyczy dzieci, które w codziennym życiu mają problem z prawidłowym odbieraniem i przetwarzaniem bodźców zewnętrznych. Rozbudza ona ciekawość, pozwala na integrację sensoryczną oraz rozwija proces poznawczy. Dzięki niej u pacjentów wzrasta poczucie bezpieczeństwa i potrzeba obcowania ze światem.

Sale Doświadczania Świata zapewniają najkorzystniejsze warunki do prowadzenia terapii wśród dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności, osób niewidomych lub w podeszłym wieku oraz wśród pacjentów oddziałów psychiatrycznych.

Podobne pokoje terapeutyczne działają już m.in. w Przemyślu, Legnicy, Zielonej Górze, Krakowie, Słupsku, Wałbrzychu, Bolesławcu oraz Sosnowcu.

Dowiedz się więcej na temat otwarcia!


 

Galeria