Rusza IV edycja Lekkiego Tornistra

Rusza IV edycja Lekkiego Tornistra

Ogłaszamy nabór do czwartej edycji programu Lekki Tornister. Zapraszamy do udziału szkoły podstawowe z woj. dolnośląskiego i opolskiego.

W każdej placówce, która zostanie zakwalifikowana do udziału w projekcie, przeprowadzimy prelekcję edukacyjną na temat profilaktyki wad postawy, właściwego wyboru tornistra, jego prawidłowego pakowania oraz użytkowania. Adresatami wykładu będą uczniowie klas 0-III, a także ich rodzice i opiekunowie.

Podczas wydarzenia zorganizujemy dla dzieci turnieje i quizy edukacyjne z nagrodami, a także dokonamy ważenia uczniów i ich plecaków. Każdy uczestnik akcji otrzyma indywidualną kartę pomiarów, na której zostaną odnotowane wyniki dot. wagi: ucznia, jego tornistra z zawartością oraz pustego, rzeczy potrzebnych i zbędnych w danym dniu lekcyjnym.

Placówkom, wykazującym największą inicjatywę, kreatywność oraz skuteczność w realizacji programów edukacji zdrowotnej z zakresu profilaktyki wad postawy, sfinansujemy zakup szafek, w których uczniowie klas 0-III będą mogli zostawić podręczniki i przybory szkolne.

Zgłoszenia przyjmujemy do 28 lutego 2015 r. Wszelkich informacji na temat IV edycji udziela koordynator programu Wioleta Pietryszyn: wioleta@fundacjarosa.pl.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem IV edycji projektu Lekki Tornister oraz scenariuszem realizacji programu edukacyjnego