Po raz kolejny wsparliśmy Fabrykę św. Mikołaja

Po raz kolejny wsparliśmy Fabrykę św. Mikołaja Finał XI edycji Fabryki Świętego Mikołaja już za nami! Szóstego grudnia w Kinie Nowe Horyzonty tysiąc dzieci z najuboższych rodzin otrzymało mikołajkowe paczki. Fundacja Rosa po raz kolejny zaangażowała się w tę inicjatywę.

„Gazeta Wyborcza Wrocław” od 11 lat wspiera najuboższe dzieci, przygotowując dla nich prezenty z okazji Mikołajek, a także zbierając pieniądze na inne szczytne cele. Już po raz piąty inicjatywę wsparła Fundacja Rosa. W tym roku przekazaliśmy na rzecz Fabryki Świętego Mikołaja 35 tysięcy zł i tym samym znaleźliśmy się w gronie Złotych Sponsorów.

W XI edycji Fabryki Świętego Mikołaja „Gazeta Wyborcza” zebrała rekordową sumę niemal 300 tys. zł. Część pieniędzy przeznaczono na zakup prezentów, które tysiąc dzieci z najbiedniejszych rodzin otrzymało 6 grudnia w Kinie Nowe Horyzonty. Pozostała kwota zostanie przekazana na rzecz Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Ostoja”. Dzięki tym funduszom wiosną 2015 roku rozpocznie się budowa pierwszego we Wrocławiu ogrodu sensorycznego. Skorzystają z niego dzieci z porażeniem mózgowym, podopieczni „Ostoi”.