Rakoobrona otwiera kolejny punkt badania znamion

Rakoobrona otwiera kolejny punkt badania znamion

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Łodzi i okolic do skorzystania z bezpłatnego badania znamion w nowym gabinecie Rakoobrony, który zostanie otwarty już 20 lutego w ramach współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Łodzi. Rejestracja na konsultacje dermatologiczne będzie możliwa od 6 lutego.

Czerniak jest jednym z najgroźniejszych nowotworów złośliwych skóry – rocznie zapada na niego około 2,5 tys. Polaków. Wczesne wykrycie podejrzanej zmiany daje nawet 90 proc. szans na wyleczenie. Dlatego warto pamiętać o profilaktyce – badaniom kontrolnym pod kątem czerniaka złośliwego powinniśmy poddawać się przynajmniej raz w roku.

Nasz nowy punkt badania znamion będzie mieścił się na parterze Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi przy ul. Wodnej 40. Będzie czynny raz w tygodniu – w każdy wtorek (z wyłączeniem świąt oraz dni wolnych od pracy) w godzinach 14.30 – 17.30, a porady udzieli lek. med. Kamila Tokarska, rezydent z Kliniki Dermatologii i Wenerologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Rejestracja osób zainteresowanych konsultacją medyczną także będzie działać we wtorki, w godzinach przyjmowania pacjentów (14.30 – 17.30). Rozpocznie się już 6 lutego – dwa dni po obchodzonym powszechnie Światowym Dniu Walki z Rakiem, który ma przypominać o znaczeniu profilaktyki w leczeniu chorób nowotworowych. Aby się zarejestrować, wystarczy zadzwonić pod numer 796 852 432 i telefonicznie umówić się na wizytę. Do wzięcia udziału w badaniu nie jest potrzebne skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.

Warto skorzystać z bezpłatnej konsultacji w punkcie #RKBN i upewnić się, czy występujące na ciele zmiany skórne są tylko niewinnymi pieprzykami, czy też powinniśmy zwrócić na nie baczniejszą uwagę.

Nie zwlekaj – zapisz się jak najszybciej! Zapraszamy, bo najlepszy czas na działanie jest TERAZ!

Przeczytaj o naszych gabinetach w Gdyni i we Wrocławiu