Rak to nie loteria

Rak to nie loteria

O nowotworach słyszymy wiele, ale ile tak naprawdę o nich wiemy? Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem Fundacja Rosa przeprowadziła akcję „Rak to nie loteria”, podczas której w CH Magnolia Park badano znajomość tematyki onkologicznej.

Przez pięć dni (4-8 lutego, w godz. 12.00–20.00) wrocławianie mogli spotkać się z pracownikami naszej fundacji na stoisku na Placu Niebiańskim. Akcja została zorganizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii Rakoobrona.

Do dyspozycji odwiedzających był cały zespół Rakoobrony ze swoją wiedzą i materiałami edukacyjnymi oraz sympatyczne panie psycholożki, z którymi można było się skonsultować i poradzić, jak rozmawiać z innymi o nowotworach.

Na miejscu oraz drogą internetową przeprowadziliśmy 750 ankiet, badających stan wiedzy wrocławian na temat profilaktyki onkologicznej. Odpowiadający na pytania mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie na hasło zachęcające do badań i zdrowego stylu życia. Na zwycięzcę czeka iPad mini. Wyniki konkursu opublikujemy na stronie internetowej www.rakoobrona.pl do końca lutego, a laureat zostanie poinformowany o wygranej drogą mailową. Zebrane odpowiedzi z ankiet posłużą  jako materiał badawczy do dalszego prowadzenia kampanii.

Jednym z elementów akcji „Rak to nie loteria” była kolejna wizyta zespołu Rakoobrony we wrocławskim Gimnazjum nr 17. Uczniowie pierwszej klasy wzięli udział w interaktywnym warsztacie, dzięki któremu przyswoili podstawy profilaktyki trzech nowotworów, poszerzając tym samym swoją wiedzę.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji! Pamiętajcie, że NAJLEPSZY CZAS NA DZIAŁANIE JEST TERAZ!