Twoja Szkoła

Na czym polega program Twoja Szkoła?


Ideą programu Twoja Szkoła jest podnoszenie jakości nauczania dzieci i młodzieży. Zebrane fundusze przeznaczamy na zakup sprzętu komputerowego, książek, tablic multimedialnych i innych pomocy dydaktycznych. Wspieramy szkolenia podnoszące kwalifikacje nauczycieli, pomagamy finansować nowe rozwiązania dydaktyczne czy dodatkowe zajęcia dla najzdolniejszych uczniów. O tym, co jest w szkole najbardziej potrzebne, decyduje dyrektor placówki mając na uwadze cele programu i jego charakter. Staramy się nie przekazywać pieniędzy na to, co ustawowo należy się szkołom z budżetów jednostek je finansujących.

Do tej pory w ramach programu Twoja Szkoła podjęliśmy współpracę z niespełna 2 tysiącami placówek z całego kraju.

Jak to działa?


Każda placówka oświatowa biorąca udział w programie posiada indywidualny identyfikator. Wpisując go w zeznaniu podatkowym, możesz przeznaczyć 1% podatku dochodowego właśnie na tę konkretną placówkę. Decyzja o tym, jaką szkołę wesprzeć, należy tylko do Ciebie.

Posiadając odpowiedni numer, wypełnij formularz PIT według następującego wzoru:


1% podatku mogą przekazać nam również osoby prowadzące działalność gospodarczą, bez względu na to, czy płacą podatek liniowy czy progresywny. Jeżeli Twoja szkoła nie bierze udziału w naszym programie, można ją do niego zapisać.

Rozlicz PIT z Fundacją Rosa i przekaż 1% podatku na szkołę, w której uczy się Twoje dziecko. Wesprzyj jego rozwój i edukację!
Skorzystaj z programu PIT PRO 2016: wersja online / wersja do pobrania na komputer.

UWAGA! W celu uzyskania informacji o programie i liczbie środków zgromadzonych na koncie danej placówki, prosimy o kontakt z koordynatorem projektu Twoja Szkoła pod adresem: anna@fundacjarosa.pl.

Osoby, które chcą zarejestrować szkołę w programie Twoja Szkoła, proszone się o odwiedzenie strony rekrutacyjnej: rekrutacja.twojaszkola.org i wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

PLIKI DO POBRANIA


Ulotka A5 – wersja kolorowa
Ulotka A5 – wersja czarno-biała
Plakat
Oświadczenie
Porozumienie o współpracy
Regulamin programu Twoja Szkoła

skontaktuj się z koordynatorem programu


Anna Wasserstrom
adres e-mail: anna@fundacjarosa.pl
tel. kom.: +48 531 225 899

Galeria