Twoja Szkoła

Na czym polega program Twoja Szkoła?


Ideą programu Twoja Szkoła jest podnoszenie jakości nauczania dzieci i młodzieży. Zebrane fundusze przeznaczamy na zakup sprzętu komputerowego, książek, tablic multimedialnych i innych pomocy dydaktycznych. Wspieramy szkolenia podnoszące kwalifikacje nauczycieli, pomagamy finansować nowe rozwiązania dydaktyczne czy dodatkowe zajęcia dla najzdolniejszych uczniów. O tym, co jest w szkole najbardziej potrzebne, decyduje dyrektor placówki mając na uwadze cele programu i jego charakter. Staramy się nie przekazywać pieniędzy na to, co ustawowo należy się szkołom z budżetów jednostek je finansujących.

Do tej pory w ramach programu Twoja Szkoła podjęliśmy współpracę z niespełna 2 tysiącami placówek z całego kraju.

Jak to działa?


Każda placówka oświatowa biorąca udział w programie posiada indywidualny identyfikator. Wpisując go w zeznaniu podatkowym, możesz przeznaczyć 1% podatku dochodowego właśnie na tę konkretną placówkę. Decyzja o tym, jaką szkołę wesprzeć, należy tylko do Ciebie.

Posiadając odpowiedni numer, wypełnij formularz PIT według następującego wzoru:


1% podatku mogą przekazać nam również osoby prowadzące działalność gospodarczą, bez względu na to, czy płacą podatek liniowy czy progresywny. Jeżeli Twoja szkoła nie bierze udziału w naszym programie, można ją do niego zapisać.

Chcesz przekazać 1% na wybraną placówkę biorącą udział w Twojej Szkole? Skorzystaj z programu PIT PRO 2018, w kilka minut rozlicz się z fiskusem i wesprzyj poprawę warunków kształcenia dzieci i młodzieży! Sprawdź!
Rozlicz się online lub pobierz program na swój komputer.

PLIKI DO POBRANIA


Ulotka A5 – wersja kolorowa
Ulotka A5 – wersja czarno-biała
Plakat
Oświadczenie
Porozumienie o współpracy
Regulamin programu Twoja Szkoła

kontakt w sprawie programu


adres e-mail: biuro@fundacjarosa.pl
tel.: 71 343 24 24

Galeria