Odwiedź i doświadcz – dzień otwarty Sali Doświadczania Świata

Odwiedź i doświadcz – dzień otwarty Sali Doświadczania Świata

Poddaj się magicznemu pobudzeniu zmysłów! Fundacja Rosa już po raz drugi partneruje Międzynarodowemu Festiwalowi Teatrów Dla Dzieci, którego trzecia edycja odbywa się od 23 do 27 września 2015 r. W sobotę zapraszamy rodziców i dzieci na dzień otwarty Wzorcowej Sali Doświadczania Świata, a w niedzielę – na warsztaty z arteterapii. Wstęp wolny.

Domek lustrzany, wodospady światłowodów, tor świetlno-dźwiękowy, basen z kulkami czy kolumna z bąbelkami –  to tylko niektóre z sobotnich atrakcji, czekających na wszystkich odwiedzających Salę Doświadczania Świata w siedzibie naszej organizacji przy ulicy Racławickiej 15/19 we Wrocławiu. W godz. 10.00–16.00 Paula Bagińska przybliży zainteresowanym, jak wygląda wzorcowe pomieszczenie, w którym prowadzone są zajęcia z naszymi podopiecznymi, i  do czego służą poszczególne elementy jego wyposażenia. Ponadto koordynatorka Świetlicy Terapeutycznej Fundacji Rosa odpowie na wszystkie pytania związane z metodą Snoezelen i sposobami wykorzystania jej założeń w pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Dzień później, 27 września nasze terapeutki poprowadzą warsztaty z arteterapii, nawiązujące tematycznie do spektaklu „W Idealnym Kształcie Gruszki” norweskiego teatru Konstellasjonen.  Opowieść o poczuciu wspólnoty, niesprawiedliwych podziałach i wielkiej przyjaźni wystawionej na próby będzie bardzo dobrą podstawą do poruszenia tematów, które są dla dzieci trudne, jednak niezwykle aktualne. Godzinne zajęcia odbędą się o 11.00 i 15.00 w sali nr 13 w siedzibie Biura Festiwalowego Impart. Zapraszamy!

 

 Fundacja Rosa w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dla Dzieci

Sobota, 26 września
Dzień otwarty Sali Doświadczania Świata Fundacji Rosa
godz. 10-16.00, ul. Racławicka 15/19, Wrocław, IV piętro

Niedziela, 27 września
Warsztaty terapeutyczne Fundacji Rosa,
godz. 11.00 i 15.00, sala nr 13, Impart, ul. Komuny Paryskiej 39-41