Niezwykła wizyta św. Mikołaja

Niezwykła wizyta św. Mikołaja

Bajki, piosenki, góra słodkości, wór pełen prezentów oraz gość specjalny – Święty Mikołaj – tak w skrócie wyglądały pierwsze Mikołajki Fundacji Rosa, organizowane dla podopiecznych naszej Świetlicy Terapeutycznej. Radości i zabawy było co niemiara!

Imprezę, która odbyła się w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8, otworzyła Kasia Galewska, rzecznik prasowy naszej Fundacji. Na dzieci i ich rodziców czekało wiele niespodzianek. Na początek uczestnicy wydarzenia obejrzeli przedstawienie „To nie ta bajka” wystawione przez grupę Kazio Sponge współpracującą z Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Po nim wystąpił zespół taneczny FOKUS I. Jego członkowie, wraz ze zgromadzonymi na sali dziećmi, odśpiewali piosenkę dla Świętego Mikołaja i… stał się cud! Na scenę wkroczył Święty we własnej osobie, by rozdać najmłodszym prezenty.

Dzieci oczekujące na spotkanie z Mikołajem, mogły miło spędzić czas przy jednym ze stolików aktywności. Było lukrowanie pierników, skręcanie balonów, malowanie twarzy i tworzenie świątecznego łańcucha. Zgłodniali mieli okazję skosztować pysznych wypieków, cukierków, pierniczków, babeczek oraz owoców.

Mikołajki zakończyły się sukcesem – na kilkudziesięciu dziecięcych twarzach pojawiły się szerokie uśmiechy. Dla tego widoku warto było organizować wydarzenie!

Dziękujemy dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 za udostępnienie sali, uczniom - za występ i wspólne śpiewanie piosenek, aktorom Kazio Sponge - za wystawienie przedstawienia „To nie ta bajka”, rodzicom - za przygotowanie słodkiego poczęstunku, św. Mikołajowi - za to, że mimo napiętego grafiku zaszczycił nas swoją obecnością, a także terapeutom i pracownikom Fundacji Rosa - za wkład w organizację imprezy. Oby tegoroczne Mikołajki stanowiły pierwszy rozdział pięknej, długotrwałej tradycji!

Galeria