Nagroda BohaterONy 2020. Poznaj nominowanych

Nagroda BohaterONy 2020. Poznaj nominowanych Od 1 do 31 sierpnia do Komitetu Organizacyjnego wpłynęło blisko 300 zgłoszeń do Nagrody BohaterONy 2020. Spośród wszystkich wyłoniono 35 nominowanych wśród firm, instytucji, nauczycieli, dziennikarzy, pasjonatów, organizacji pozarządowych oraz osób publicznych. Ten rekord uświadamia jak wielu z nas działa aktywnie na rzecz promocji historii Polski XX wieku.

NOMINOWANI DO NAGRODY BOHATERONY 2020 IM. POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH:

Instytucja: Muzeum Powstań Śląskich; Wojska Obrony Terytorialnej; Narodowy Instytut Dziedzictwa; Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”; Służba Więzienna.

Dziennikarz: Anna Hałas – Michalska – Polsat News; Wojciech Maślanka – Nowy Dziennik (Polish Weekly – Nowy Jork); Zespół Historii i Serwisów Specjalnych Portalu PolskieRadio.pl; Łukasz Kazek i Mateusz Kudła – History Hiking; Anna Ołdakowska z Michałem Piskorskim i Pawłem Rudowskim – TVP Warszawa.

Firma: Totalizator Sportowy Sp. z o.o.; Mavision Film Production; KGHM Polska Miedź S.A.; Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.; PKO Bank Polski S.A..

Nauczyciel: Sławomir Rafalski – Dział Penitencjarny ds. KO i Biblioteki Aresztu Śledczego w Suwałkach; Alina Ślimak – Zespół Szkół w Dobrym Mieście; Adam Lichota – Zespół Szkół Technicznych nr 2 w Chorzowie; Paweł Pawłowski – Zespół Edukacyjny w Brójcach; Barbara Maria Górczewska – Publiczna SP nr 3 im. M. Kopernika w Brzesku.

Organizacja non profit: Stowarzyszenie Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław”; Fundacja Wolność i Demokracja; Fundacja Orlen; Stowarzyszenie Gwara Warszawska; Fundacja State of Poland.

Osoba publiczna: Jakub Różalski – artysta; prof. Andrzej Nowak – historyk; Marta Manowska – dziennikarka, prezenterka; Arkadiusz Gołębiewski – Dyrektor Festiwalu Filmowego NNW; Maryla Ścibor – Marchocka – pisarka, publicystka.

Pasjonat: Forteca – zespół muzyczny; Ferajna z Hoovera – zespół muzyczny; Anna Szarejko – społeczniczka; Paweł Piechnik – rysownik; Bartosz Janiczek – fotograf;

Laureatów wybierze Kapituła Nagrody składająca się z Powstańców Warszawskich, przedstawicieli polskiego rządu, historyków, osób publicznych oraz ambasadorów kampanii BohaterON – włącz historię!. Na podstawie głosowania członków Kapituły w każdej kategorii zostanie przyznany Złoty, Srebrny i Brązowy BohaterON.

Udział w wyborze laureatów mają również internauci, którzy od 14 września do 14 października br. mogą zagłosować na swojego faworyta do wyróżnienia poprzez stronę www.bohateron.pl/bohaterony-2020/zaglosuj/. Każdy z głosujących ma prawo do oddania głosu raz dziennie, na jednego Nominowanego w każdej z kategorii. Nominowanym, którzy otrzymają najwięcej głosów w swojej kategorii, zostaną przyznane Złote BohaterONy Publiczności.