Już po raz czwarty podopieczny Rosy spotkał się z delfinami!

Już po raz czwarty podopieczny Rosy spotkał się z delfinami!

Kolejny, już czwarty podopieczny Fundacji Rosa miał możliwość skorzystania z terapii z delfinami. Tym razem Agatka Sankiewicz wraz z rodzicami wybrała się do tureckiego delfinarium.

Ośmioletnia dziewczynka ma stwierdzone porażenie mózgowe, torbielkę na móżdżku, cierpi na alergię i refluks żołądkowy III stopnia. Jest ona dzieckiem nerwowym i nadpobudliwym, poważnym problemem jest również utrzymanie równowagi i brak komunikacji. Agatka wymaga nieustannej opieki i rehabilitacji.

Współfinansowany przez Fundację Rosa wyjazd do tureckiego delfinarium był już drugim spotkaniem Agatki z delfinami. Po raz pierwszy Agatka spotkała się z tymi mądrymi ssakami we wrześniu 2010 roku. Efekty terapii były na tyle znaczące, że już po powrocie rodzice rozpoczęli zbiórkę funduszy na kolejny wyjazd. Ku ogromnej radości rodziców dziewczynka pamiętała miejsce, opiekuna i delfina. 

- Agatka bez żadnych oporów i z nieopisaną radością weszła do wody – mówi Anna Sankiewicz, mama Agatki - Jej zabawa z delfinem była jednak bardziej świadoma i aktywna, świadomie uczestniczyła w życiu, które się dookoła niej toczyło, próbując różnymi sposobami nawiązać z nami  kontakt.

Galeria