Nie dajmy się latem rakowi – aż 426 osób przebadało znamiona podczas akcji UVaga w Gdyni

RakTRACK – charakterystyczny mobilny punkt badania znamion – już na profilaktycznym szlaku po Polsce. Za nami Gdynia, w trakcie Giżycko. Ścigamy raka i nie dajemy się wyprzedzić – z darmowych konsultacji dermatologicznych skorzystało do tej pory 426 osób! Akcja „UVaga – wyprzedź czerniaka!” nabiera rozpędu.

Niektórzy liczą dni do urlopu, inni piegi, które pojawiły się na skórze po opalaniu, a organizatorzy akcji UVaga – wyprzedź czerniaka! – pokonane busem kilometry, odwiedzone miasta i chętnych przebadanych w ramach akcji.  – Cieszymy się z frekwencji, bo wyraźnie widzimy, że taka inicjatywa była bardzo potrzebna. Każda przebadana osoba to punkt dla nas wszystkich w walce z czerniakiem, groźnym nowotworem skóry - mówi Agnieszka Łesiuk-Krajewska, dyrektor ds. projektów i komunikacji w Fundacji Sensoria.

RakTRACK, czyli mobilny punkt badania znamion, właśnie zakończył wizytę w Gdyni. Z możliwości bezpłatnej konsultacji z dermatologiem skorzystało 426 osób, 23 lekarz zalecił wycięcie podejrzanych zmian, u pięciu pacjentów wystąpiło podejrzenie czerniaka we wczesnym stadium.

Pierwsi chętni ustawili się przed busem, zanim specjaliści zaczęli swój dyżur! Było fachowo i medycznie, ale też na luzie i z niespodziankami – mamy przecież wakacje, a profilaktyczne badanie jest bezbolesne!

Kolejnym punktem na trasie RakTRACKA będzie Giżycko. Już 3 lipca mobilny punkt badania znamion zaparkuje przy Plaży Miejskiej. Lekarz dermatolog przyjmie zainteresowane badaniem osoby w godzinach 11.00 – 16.00. Więcej informacji o akcji oraz trasa mobilnego punktu na stronie www.wyprzedzczerniaka.pl.

UVaga – wyprzedź czerniaka! Wpadnij do RAKTRACKA! to nowa inicjatywa Fundacji Rosa i Fundacji Sensoria, które od czterech lat – w ramach kampanii Rakoobrona – prowadzą akcje bezpłatnego badania znamion. Dzięki mobilnemu punktowi badań podejrzane znamiona skórne będą mogli skontrolować Polacy z całego kraju, przede wszystkim z mniejszych miejscowości. Głównym partnerem wydarzenia jest Klinika Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Projekt zyskał uznanie i patronat honorowy Ministra Zdrowia, a także Rzecznika Praw Pacjenta, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego i Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.

Akcja „UVaga – wyprzedź czerniaka – wpadnij do RakTRACKA!”
Czas trwania akcji: 29.06.2018 r. – 29.07.2018 r.
Miejsca: Gdynia, Giżycko, Łomża, Ostrów Mazowiecka, Mińsk Mazowiecki, Puławy, Sanok, Iwonicz-Zdrój, Nowy Targ, Zakopane, Bielsko-Biała, Jędrzejów, Wieluń, Kluczbork, Złotoryja, Zielona Góra, Kościan, Gniezno, Inowrocław, Świnoujście.

Więcej na www.wyprzedzczerniaka.pl
Facebook: UVaga - wyprzedź czerniaka
Instagram: wyprzedzczerniaka.pl

Wersja PDF wpisu