Fundacja Rosa zadbała o mamy i niemowlęta w Bolesławcu

Fundacja Rosa zadbała o mamy i niemowlęta w Bolesławcu

W ramach „Białej Soboty” 2 czerwca br. w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu otwarto szkołę rodzenia oraz gruntownie wyremontowaną poradnię neonatologiczną. Inwestycję sfinansowała Fundacja Rosa z Wrocławia.

Dzięki zaangażowaniu Fundacji wymieniono podłogi w salach, natomiast finansowe wsparcie umożliwiło placówce pomalowanie ścian oraz montaż nowego oświetlenia. Zakupione zostało specjalistyczne wyposażenie, służące do badań oraz wykorzystywane w trakcie zajęć w szkole, m.in. worki sako, podnóżki, maty do ćwiczeń, detektor tętna płodu, fantomy noworodków i piersi, wanienkę z przewijakiem, piłki do ćwiczeń, rzutnik multimedialny.

W poradni neonatologicznej Fundacja Rosa sfinansowała remont poczekalni, gabinetu oraz pokoju matki i dziecka. Dodatkowo zakupiono także wyposażenie: szafki, wygodne krzesła, fotele, regał, trzy przewijaki, leżankę i wagę niemowlęcą. Pomyślne zakończenie projektu okazało się możliwe dzięki pracownikom szpitala, którzy przez cały czas służyli wsparciem merytorycznym.
Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu prowadzi działalność szpitalną i ambulatoryjną. Składa się on z dziewięciu oddziałów – od oddziału chirurgicznego i wewnętrznego, poprzez anestezjologię i intensywną terapię, szpitalny oddział ratunkowy, aż po oddziały ginekologiczno-położnicze i dziecięce.

Galeria