Fundacja Rosa po raz kolejny w Fabryce św. Mikołaja!

Fundacja Rosa po raz kolejny w Fabryce św. Mikołaja!

To już kolejny rok kiedy Fundacja Rosa wspiera działania Fabryki św. Mikołaja - akcji organizowanej przez „Gazetę Wyborczą” Wrocław, „Fundację Agory” i kino Helios, podczas której dzieci zapraszane są do kina, a po seansie obdarowywane paczkami z niespodziankami. W tym roku Fundacja w uzyskała miano „Złotego Sponsora” akcji!


Działalność Fabryki św. Mikołaja nie skupia się wyłączne na organizacji akcji w kinie. Część zgromadzonych funduszy przekazywana jest na rzecz instytucji działających dla dobra dzieci. W ten sposób udało się wesprzeć Oddział Chirurgii Dziecięcej Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. Marciniaka we Wrocławiu, Klinikę Chirurgii i Urologii Dziecięcej SPSK nr 1 we Wrocławiu, Klinikę Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu. W tym roku pieniądze przekazane przez sponsorów, zostaną przeznaczone na dokończenie prac remontowych przyjaznej dzieciom poczekalni Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej.
Tegoroczna impreza mikołajkowa odbędzie się w sobotę, 10 grudnia w kinie Helios we Wrocławiu. Ponad tysiąc dzieciaków będzie mogło obejrzeć wybrane specjalnie na tę okazję filmy, po obejrzeniu których otrzymają przygotowane na tę okazję mikołajkowe prezenty.