Fundacja Rosa dla Małych Wilków z Wilczyna

Fundacja Rosa dla Małych Wilków z Wilczyna

W Wilczynie pod Wrocławiem odbył się festyn dla dzieci „Święto Małych Wilków”. Imprezę, która odbyła się28 maja, zorganizował wiejski klub „Małe Wilki” przy wsparciu sponsorskim Fundacji Rosa oraz przy współpracy Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie "Trampolina".

Specjalnie na Święto Małych Wilków dzieci przygotowały program artystyczny. W uszytych specjalnie na tę okazję spódniczkach i krawatach najmłodsi mieszkańcy Wilczyna i okolic zaprezentowali wierszyki, wyliczanki, krótkie przedstawienie oraz pokaz tańca.

W imprezie uczestniczyło również Bractwo Rycerskie "Chorągiew Miecza i Róży" z Wrocławia, którego przedstawiciele zaprezentowali dzieciom dawne stroje i uzbrojenie oraz opowiedzieli legendę o tym, jak dawne plemię Wilków (zamieszkujące teren obecnego Wilczyna) przyczyniło się do rozwoju miasta Wrocławia. Dzieci miały również okazje nauczyć się kilku średniowiecznych tańców. Po części artystycznej miał miejsce poczęstunek dla dzieci, rodziców oraz pozostałych uczestników festynu.

„Święto Małych Wilków” będzie miało swoją drugą odsłonę 11 czerwca. Ten sobotni dzień upłynie w Wilczynie pod znakiem tańca. W programie wydarzenia znajdują się występy taneczne, przygotowywane przez dzieci  już od kilku miesięcy. Zapraszamy do obejrzenia przedstawień!

Galeria