Finał XII edycji Fabryki Św. Mikołaja już za nami!

Finał XII edycji Fabryki Św. Mikołaja już za nami!

W przedmikołajkowy poranek, 5 grudnia w Kinie Nowe Horyzonty około tysiąca najuboższych dzieci z wrocławskich szkół podstawowych obejrzało filmy i odebrało świąteczne paczki, przygotowane przez darczyńców, w tym naszą organizację.

Fundacja Rosa już po raz szósty wzięła udział w akcji organizowanej przez „Gazetę Wyborczą – Wrocław”, Fundację Agora i Kino Nowe Horyzonty. W tym roku przekazaliśmy artykuły szkolne, które wraz z innymi darowiznami, w specjalnie przygotowanych paczkach, trafiły do rąk najmłodszych.

Fabryka Świętego Mikołaja nie tylko obdarowuje mikołajkowymi prezentami najbardziej potrzebujące maluchy. Pozostała zebrana kwota trafia na szczytny cel – w tym roku do Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Ostoja”. Za przekazane pieniądze zostanie wyremontowany budynek, w którym prowadzona jest terapia 150 dzieci do siódmego roku życia.

Do Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu, więc jeśli nie mieliście okazji wesprzeć Fabryki Świętego Mikołaja, dołączcie do innych świątecznych akcji, których w tym okresie nie brakuje. Podzielcie się uśmiechem i dobrym słowem z innymi!