Czas na zbiórkę? Naturalnie!

Czas na zbiórkę? Naturalnie!

Czas przedświąteczny spędzamy nie tylko na zakupach, ale również na sprzątaniu. Warto więc pomyśleć, czy nie musimy pozbyć się starego żelazka, zużytego telewizora, czy lodówki. Organizatorzy kolejnej już odsłony akcji „Czas na zbiórkę? Naturalnie!” Fundacja Rosa i AG eko zapraszają w sobotę, 17 grudnia na parking, naprzeciwko wejścia do Parku Handlowego Bielany gdzie odbędzie się zbiórka elektroodpadów. Każdy kto weźmie udział w akcji otrzyma w zamian ekologiczną torbę na zakupy! Zyski ze zbiórki Fundacja Rosa przeznaczy na pomoc dzieciom.

Czas na zbiórkę? Naturalnie!

Czas na zbiórkę? Naturalnie!

Jesienne porządki już za nami, jednak każdy kto chciał zgodnie z prawem pozbyć się starego żelazka czy zużytego telewizora,  miał taką możliwość podczas akcji „Czas na zbiórkę? Naturalnie!” organizowaną przez Fundację Rosa i AG eko przy współpracy z Parkiem Handlowym Bielany. W sobotę 5 listopada na parkingu Parku, odbyła się zbiórka elektroodpadów. Zebrano około 5 ton zużytego sprzętu elektronicznego oraz elektrycznego! Każdy kto oddał zużyty sprzęt RTV i AGD otrzymał w zamian ekologiczną torbę na zakupy! Zyski ze zbiórki Fundacja Rosa przeznaczy na pomoc dzieciom.

Oprócz działania zgodnie z prawem należy pamiętać przede wszystkim o tym, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE) to źródło cennych surowców i materiałów. Profesjonalny recycling  pozwala na odzyskanie i ponowne wykorzystanie cennych materiałów, substancji i związków chemicznych. Dlatego tak ważna jest edukacja najmłodszych, żeby wpoić im jak najwcześniej zasady ekologicznego zarządzani odpadami. - Zbiórka elektroodpadów to nasza najnowsza akcja. Wiemy, jak ważna jest edukacja najmłodszych na tematy związane z ekologią mówi Bohdan Pecuszok, prezes Fundacji Rosa. Naszym celem jest budowa świadomego społeczeństwa obywatelskiego. Aby to osiągnąć, musimy utrwalać w dzieciach, już od najmłodszych lat, zachowania proekologiczne – dodaje.

Fundacja Rosa oraz AG eko dziękują wszystkim za zainteresowanie akcją!

Galeria