Czarny namiot stanął na plażach

Czarny namiot stanął na plażach

Druga edycja Letniej Akcji Edukacyjnej Rakoobrony i kolejny sukces – podczas sześciodniowego pobytu czarnego namiotu na plażach w Gdańsku i Gdyni podejrzane znamiona przebadało aż 915 osób!

Praca w organizowanym przez Fundację Rosa projekcie Rakoobrona wre! Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego i wysyłką materiałów dydaktycznych do placówek edukacyjnych zespół RKBN – podobnie jak rok wcześniej – wyruszył do Trójmiasta, by informować plażowiczów o konieczności stosowania się do zasad profilaktyki onkologicznej i zachęcać do badań pod kątem czerniaka skóry.

Na plażach w Gdańsku Jelitkowie (10-12 sierpnia) i Gdyni Śródmieście (13-15 sierpnia) współpracujące z nami panie dermatolog – Dominika i Magda – przebadały aż 915 osób, kilkadziesiąt z nich odsyłając na dalsze badania. Rekord z zeszłorocznej edycji Letniej Akcji Edukacyjnej został zatem pobity – z porady lekarza skorzystało wtedy 800 uczestników wydarzeń (Warszawa, Trójmiasto, Wrocław).

Więcej o tegorocznej Letniej Akcji Edukacyjnej Rakoobrony przeczytasz TUTAJ.

To wcale nie koniec letnich wydarzeń z czarnym namiotem Rakoobrony. 23 sierpnia zapraszamy wszystkich wrocławian w pobliże Hali Stulecia. Rozbijemy się podczas Lata na Pergoli. Od 12.00 do 17.00 będzie z nami lekarz dermatolog, który zbada niepokojące znamiona. Skorzystajcie z jego porady i  pokażcie, że NAJLEPSZY CZAS NA DZIAŁANIE JEST TERAZ!