Czar Starożytnej Grecji

Czar Starożytnej Grecji

W pierwszym tygodniu marca naszą Świetlicę Terapeutyczną odwiedzili przyjaciele z Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Odwykowego i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gorzycach. Podczas dwugodzinnych zajęć we Wzorcowej Sali Doświadczania Świata seniorzy z WOLOiZOL wybrali się w podróż do Starożytnej Grecji.

Uczestnicy warsztatów, prowadzonych przez Paulę Bagińską i Alicję Nawrocką, mogli poczuć się jak mieszkańcy Starożytnej Grecji. Nasi goście poznawali się podczas udziału w sztafecie olimpijskiej, bawili się maskami z teatru antycznego, uczyli się tańca w kręgu, a także wzięli udział w uczcie greckiej, kosztując takich przysmaków jak oliwki, feta czy winogrona. Zyskali także możliwość kąpieli w morzu (basen z kulkami) i podziwiania uroków helleńskiej wyspy (zapach i dźwięk morza, obraz morza). Na zakończenie zajęć wszyscy, poprzez odciśnięcie w gipsie swojej dłoni, stworzyli pamiątkowe dzieło – wieniec olimpijski.

Celem warsztatów było pobudzanie wyobraźni i kreatywnego myślenia, ćwiczenie umiejętności wyrażania emocji i analizy sytuacji oraz wprowadzanie w przyjemny stan relaksu i odprężenia. Ponadto opiekunowie z WOLOiZOL chcieli poznać nowe pomysły na przeprowadzenie zajęć dla dorosłych niepełnosprawnych i wykorzystanie sprzętów z Sali Doświadczania Świata.

Mamy nadzieję, że wizyta w naszej świetlicy należała do udanych. Kto wie, być może i my kiedyś wybierzemy się do Gorzyc, by zobaczyć tamtejszą Salę Doświadczania Świata?