O nas

Fundacja Rosa powstała w 2004 roku. Od tego czasu działa w Polsce jako organizacja pożytku publicznego. Fundusze, które otrzymuje w ramach corocznej akcji przekazywania 1% podatków na cele charytatywne, przeznacza na wspomaganie potrzebujących – szczególnie dzieci i młodzieży – w obszarach zdrowia i edukacji. We wrześniu 2011 roku Fundacja Rosa dołączyła do grona organizacji zrzeszonych w Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

Dlaczego Rosa?

Nazwa Fundacji Rosa niesie ze sobą skojarzenie z rosą poranną, przynoszącą orzeźwienie i nadzieję nowego dnia. Dajemy nadzieję osobom będącym naszą przyszłością – szczególnie dzieciom i młodzieży, ale także chorym na raka, którym wiara w słoneczne jutro jest najbardziej potrzebna. Zadanie Fundacji polega na zadbaniu o ich potrzeby i przywrócenie uśmiechu na twarzach. Jesteśmy wytwórnią radości!

Nasze cele

Członkowie naszej organizacji chcą budować mądre, świadome i zdrowe społeczeństwo, odpowiadać na problemy współczesnego świata i – rozpowszechniając wiedzę – propagować dobre wzorce.

CYwilizacja - to wyzwanie, które podejmujemy

Od wielu już lat walczymy o tych, którzy są PRZYSZŁOŚCIĄ CYWILIZACJI – o dzieci i młodzież, ich zdrowie oraz prawidłową edukację. Realizując Kartkę ze Szpitala, wspieramy najmłodszych przebywających w placówkach leczniczych. Pamiętamy również o istocie dobrego poziomu wykształcenia, zbierając fundusze w Twojej Szkole, i przypominamy, jak ważna jest edukacja prozdrowotna oraz odciążenie kręgosłupów najmłodszych, prowadząc program Lekki Tornister.
Nie zapominamy o tym, co jest największym ZAGROŻENIEM CYWILIZACJI – o chorobach, w szczególności chorobach nowotworowych. Profilaktykę i edukację dotyczącą tego zagadnienia uważamy za niezwykle istotną, dlatego od 2014 roku realizujemy ogólnopolską kampanię Rakoobrona. Poruszamy w niej problem trzech chorób nowotworowych: raka płuca, raka szyjki macicy i czerniaka, zwracając uwagę uczniów ze szkół ponadpodstawowych na konieczność znajomości i stosowania się do zasad profilaktyki onkologicznej. Ponadto w ramach programu organizujemy bezpłatne badanie znamion podczas akcji plenerowych.
Realizując projekty z zakresu edukacji historycznej, w tym ogólnopolską kampanię BohaterON – włącz historię!, kultywujemy polskie tradycje oraz postawy obywatelskie. Pragniemy podtrzymywać pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego oraz inicjować piękny dialog pokoleń.
Poprzez platformę Pomagacie.pl umożliwiamy każdemu, kto szuka pomocy, założenie dla siebie lub osoby, której jest opiekunem, konta pomocowego i bezpłatne prowadzenie skutecznej kampanii w celu zebrania środków na leczenie najbliższych, poprawę sytuacji socjalnej czy też innej, mieszczącej się w ramach szeroko rozumianej pomocy społecznej.

Statut i sprawozdania

Zapoznaj się ze statutem naszej organizacji! Przejdź do zakładki Statut i sprawozdania.