Zimno, duszno mi już dziś w Legnicy!

Zimno, duszno mi już dziś w Legnicy!

Dzięki wsparciu Fundacji Rosa w piątek, 2 grudnia o godzinie 19.00, na deskach Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy można będzie zobaczyć przedstawienie pt. „Zimno, duszno mi”.

Spektakl opowiada historię dwóch sióstr z których jedna cierpi na depresję. Celem przedstawienia jest przybliżenie widzom problemu depresji oraz pomoc w zrozumieniu samych siebie i własnych uczuć. Zmusza do refleksji i rozmowy na temat chorób psychicznych. „Zimno, duszno mi” uwrażliwia odbiorców na problematykę choroby z którą zmaga się coraz więcej osób.

Zdecydowaliśmy się wesprzeć projekt „Duszno”, ponieważ oprócz działań związanych z edukacją, zdrowiem i terapią dokładamy wszelkich starań, aby uwrażliwiać dzieci i młodzież na innego typu zagadnienia. Do takich niewątpliwie należy niebezpieczeństwo wykluczenia z życia społecznego, jakie dotyka niektóre grupy ze względu na ich niepełnosprawność czy odmienność – mówi Bohdan Pecuszok, prezes Fundacji Rosa. –  Jesteśmy przekonani, że cel wytyczony przez twórców projektu zostanie w pełni zrealizowany – dodaje.

Spektakl w reżyserii Pawła Kamzy, którego pomysłodawcą jest Katarzyna Kaźmierczak zrealizowany został przez działający przy legnickim Pogotowiu Teatralnym - teatr Anagram, Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych we współpracy z Fundacją Rosa.