Sprawdź, co wiesz o raku i wygraj iPad’a!

4 lutego to Światowy Dzień Walki z Rakiem. Tego dnia w Magnolia Park rusza strefa profilaktyki w ramach akcji „Rak to nie loteria” organizowanej przez Fundację Rosa. Przyjdź, wypełnij ankietę i dowiedz się, co wiesz o nowotworach. Dla najbardziej kreatywnych nagroda - iPad mini.

Czy tylko pechowcy chorują na raka? Jak można zapobiegać nowotworom? Ta wiedza ma znaczenie – sprawdź, ile wiesz o raku. Jak to zrobić? Przyjdź do strefy profilaktyki w Magnolia Park, gdzie wypełnisz ankietę i od razu poznasz wyniki. Akcja „Rak to nie loteria” to część kampanii Rakoobrona, organizowanej przez wrocławską Fundację Rosa.

Jeśli ktoś pali papierosy, korzysta z solarium czy zaniedbuje regularną cytologię, rak przestaje być kwestią przypadku. W ramach naszej kampanii Rakoobrona koncentrujemy się na profilaktyce dotyczącej raka płuca, czerniaka skóry i raka szyjki macicy. Tym groźnym nowotworom można zapobiegać przez odpowiedni styl życia, a nie każdy to wie – mówi  Martyna Niewójt z Fundacji Rosa, szefowa projektu Rakoobrona.

Dlatego ankieterzy będą przekazywali ulotkę edukacyjną, z informacjami jak żyć by zmniejszyć ryzyko zachorowania, a psycholog wyjaśni m.in., dlaczego nie lubimy myśleć o raku i boimy się badać. Każdy uczestnik akcji otrzyma materiały edukacyjne na temat profilaktyki nowotworowej – gadżety, plakaty i ulotki z kodem QR do gry RKBN Defenders. Dodatkowo będzie można odpocząć na leżakach, zrobić sobie zdjęcie w monidle, a w konkursie wygrać iPada mini.

Światowy Dzień Walki z Rakiem to świetna okazja, żeby promować zdrowy styl życia. Cieszymy się, że będzie u nas działać strefa profilaktyki. Im więcej świadomych osób, tym lepiej! – mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park.

Strefa profilaktyki startuje 4 lutego, który jest Światowym Dniem Walki z Rakiem i będzie działać do niedzieli, 8 lutego.

Akcja „Rak to nie loteria”:
Magnolia Park, plac Niebiański
4-8 lutego, codziennie w godz. 12:00-20:00.

Program Rakoobrona jest skierowany do młodzieży w wieku 14-19 lat i przewiduje zajęcia edukacyjne w szkołach – w wymiarze 1 godziny lekcyjnej, dla uczniów klas II i III szkół gimnazjalnych oraz I-III szkół ponadgimnazjalnych. Dla placówek, które wyrażą zainteresowanie programem, Fundacja Rosa i Fundacja Onkologiczna DUM SPIRO SPERO przygotowały profesjonalne materiały edukacyjne, opracowane w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie. Materiały są przekazywane bezpłatnie. Do programu mogą się zgłaszać szkoły z całej Polski.

Więcej o kampanii Rakoobrona: https://www.rakoobrona.pl/