Rozlicz PIT roczny z Fundacją Rosa

Skorzystaj z bezpłatnego programu do rozliczenia podatku dochodowego Fundacji Rosa i przekaż jej jeden procent swojego podatku dochodowego. Wesprzesz w ten sposób chore dzieci oraz przyczynisz się do wyrównywania szans edukacyjnych najmłodszego pokolenia. Twój dar Fundacja Rosa przeznaczy na finansowanie programów „Twoja szkoła”, „Lekki tornister” oraz „Pokój uśmiechu”.

 Minął półmetek akcji rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych. I choć formularze PIT można składać od stycznia, to wielu podatników odkłada obowiązek złożenia deklaracji na marzec i kwiecień. Oddając PIT roczny, każdy podatnik może przekazać jeden procent swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego.

 - W tym roku procedura przekazania jednego procentu od podatku dochodowego jest jeszcze prostsza niż w ubiegłych latach – mówi Bohdan Pecuszok, prezes Fundacji Rosa. - Wystarczy, że w odpowiednie rubryki formularza podatkowego wpiszemy numer KRS organizacji, którą chcemy wesprzeć, oraz kwotę wyliczoną w trakcie wypełniania formularza PIT. W ubiegłym roku rekordowa liczba podatników wsparła organizacje charytatywne – było to 8,6 miliona. Ułatwienia wprowadzone przez rząd mogą spowodować, że i w tym roku padnie kolejny rekord.

 Fundacja Rosa od początku istnienia posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, co umożliwia jej ubieganie się o dofinansowanie z jednego procentu podatku od dochodów osobistych. Co roku fundacja znajduje się wśród OPP, które otrzymują największe wsparcie od podatników i które najlepiej zarządzają powierzonymi im funduszami (sprawozdania finansowe fundacja publikuje na swojej stronie internetowej www.fundacjarosa.pl).

 - Naszą pomoc kierujemy dla dzieci. To właśnie ich dobrostan i rozwój są sensem naszej działalności – mówi prezes Bohdan Pecuszok. - Najmłodsze pokolenie za kilka dekad będzie miało największy wpływ na rzeczywistość. Inwestując w zdrowie i rozwój dzieci dzisiaj, zmieniamy na lepsze świat jutra. Każdemu podejmowanemu przez nas działaniu przyświeca motto będące cytatem z Phila Bosmansa, belgijskiego pisarza, wybitnego społecznika i kapłana: "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym". Wszystkich rodziców i przyjaciół dzieci prosimy o wsparcie naszych działań. Każda złotówka z podatku się liczy. Samemu trudno zmieniać świat, w grupie możemy zdziałać cuda.

Zgodnie ze statutem Fundacja Rosa realizuje trzy duże programy pomocowe na rzecz dzieci: „Twoja szkoła”, „Lekki tornister” oraz „Pokój uśmiechu”.

 Program „Twoja szkoła” rozwijany jest z powodzeniem już od siedmiu lat. Dzięki wsparciu z 1 proc. podatku oraz dotacjom organizacja wsparła do tej pory ponad 1700 szkół. Zebrane w ramach projektu  fundusze przeznaczono m.in. na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania wspierającego edukację, książek, multimedialnych tablic i innych pomocy dydaktycznych. Kolejnym programem, którego beneficjentami są uczniowie, jest akcja „Lekki tornister”. Jej celem jest odciążenie dzieci, które dźwigają torby szkolne wypełnione podręcznikami. Dzięki programowi uczniowie mogą zostawiać ciężkie książki i przybory w szkołach – schowane w szafkach zakupionych przez Fundację Rosa.

 Rozwijany od roku program „Pokój uśmiechu” ma pomóc dzieciom przetrwać trudne chwile pobytu w szpitalu. Celem projektu jest stworzenie przyjaznych miejsc (poczekalni i pomieszczeń do zabaw) na dziecięcych oddziałach szpitalnych, w których najmłodsi chorzy mogliby poprzez grę i zabawę  zapomnieć o chorobie. „Pokoje uśmiechu” działają już na oddziałach pediatrycznym, intensywnej terapii noworodków i dzieci oraz psychiatrycznym Szpitala im. Gromkowskiego we Wrocławiu. Rosa przygotowała też projekt atrakcyjnej aranżacji wnętrz dla Dolnośląskiego Centrum Pediatrycznego im. J. Korczaka, przenoszonego obecnie do nowego obiektu przy ulicy Koszarowej.

 - Aby ułatwić przyjaciołom naszej fundacji rozliczenie roczne z fiskusem i przekazanie jednego procenta podatku, udostępniliśmy na naszej stronie www darmowy program do rozliczania PIT-u rocznego – mówi prezes Pecuszok. - Wystarczy odwiedzić nasz odnowiony serwis internetowy www.fundacjarosa.pl, który unowocześniliśmy i wzbogaciliśmy o dodatkowe treści. Aplikacja jest prosta w użyciu, nie wymaga od użytkownika żadnej wiedzy o finansach. Kreator formularzy podatkowych sam przeprowadzi podatnika przez cały proces rozliczenia.

 Aby wypełnić PIT w domowym komputerze, wystarczy ściągnąć aplikację ze strony www.fundacjarosa.pl i zainstalować ją na twardym dysku. Po uruchomieniu programu należy wypełnić formularze. Podatek można rozliczyć z pomocą kreatora, który sam wylicza odpowiednie kwoty. Wszystkie dane można również wypełniać samemu – wpisując je bezpośrednio w odpowiednie rubryki aktywnej deklaracji. Program umożliwia przekazanie Fundacji Rosa jednego procentu podatku – użytkownik aplikacji nie musi szukać numeru KRS organizacji i wpisywać go w odpowiednie pole. Program robi to samodzielnie. Dla osób chcących uniknąć kolejek w urzędach pocztowych lub skarbowych autorzy programu przygotowali możliwość rozliczenia się przez internet. Użytkownik musi jednak pamiętać o wydrukowaniu urzędowego potwierdzenia odbioru (tzw. UPO).

 Więcej na stronie: www.fundacjarosa.pl

Kontakt dla mediów:
Jerzy Piątek
jerzy.piatek@prtime.pl
PR time    
Al. Wiśniowa 33
53-137 Wrocław
tel.: + 48 71 33 70 686
fax: + 48 71 33 70 685
https://www.prtime.pl

 https://www.prtime.pl