Darmowe badanie znamion we Wrocławiu

Niepokoi Cię kolorowe znamię lub wystający pieprzyk, ale nadal nie znalazłeś czasu na wizytę u dermatologa? Skorzystaj z bezpłatnych badań w czarnym namiocie kampanii Rakoobrona podczas Dnia Społecznej SUPER MOCY!

Już w najbliższą niedzielę, 24 maja, na placu pod Iglicą w kompleksie Hali Stulecia odbędą się IV Dolnośląskie Targi Organizacji Pozarządowych 2015, znane pod nazwą „Dzień Społecznej SUPER MOCY”. Około 100 organizacji z Wrocławia i okolic przybliży przybyłym osobom zakres swojej działalności. Jedną z nich będzie Fundacja Rosa, która pojawi się z czarnym namiotem kampanii Rakoobrona. Każdy uczestnik targów będzie mógł w nim zasięgnąć porady specjalisty – bezpłatnie przebadać pod dermatoskopem niepokojące zmiany na skórze – dowiedzieć się, jak przeciwdziałać powstawaniu i rozwojowi czerniaka skóry, sprawdzić swój stan wiedzy onkologicznej poprzez wypełnienie ankiety, powalczyć o gadżety, a także poznać inne projekty prowadzone przez organizację.

Dlaczego Fundacja Rosa proponuje wrocławianom profilaktykę związaną akurat z tym nowotworem? Od ponad roku organizacja prowadzi kampanię informacyjno-edukacyjną Rakoobrona, skierowaną do młodzieży w wieku 14-19 lat i poruszającą kwestię zapobiegania rozwojowi raka płuca, raka szyjki macicy i czerniaka skóry.

Czerniak skóry jest jednym z najgroźniejszych nowotworów złośliwych. Według ekspertów, w jego rozpoznaniu i leczeniu liczy się czas. - Wczesne wykrycie daje możliwość wyleczenia nawet w 90%. Późno rozpoznany nowotwór z przerzutami najczęściej jest chorobą nieuleczalną. Dlatego tak wielką wagę przywiązujemy do profilaktyki – ostrzega dr Łukasz Grzęda, onkolog i ekspert kampanii Rakoobrona.

Czarny namiot stanie przy Hali Stulecia nie tylko ze względu na Dzień Społecznej SUPER MOCY. – To wspaniała okazja do oficjalnego zakończenia pierwszej edycji projektu i zyskania wiedzy, jak poprowadzić jego kolejną odsłonę. Po spotkaniach z uczniami szkół ponadpodstawowych wnioskujemy, że młodzi ludzie coraz więcej wiedzą o raku, jednak to wciąż za mało. Znajomość zasad profilaktyki onkologicznej może nam uratować życie, dlatego warto się badać – mówi Martyna Niewójt z Fundacji Rosa, szefowa kampanii Rakoobrona.

Do pierwszej edycji programu przystąpiło 330 szkół z całej Polski. Wiedzę na temat profilaktyki raka płuca, raka szyjki macicy i czerniaka skóry zyskały ponad 73 tysiące uczniów. Współpracę w ramach projektu Rakoobrona podjęło 2514 nauczycieli.

Czarny Namiot Kampanii Rakoobrona
podczas Dnia Społecznej SUPER MOCY
24 maja 2015 (niedziela)
godz. 13.00-17.00
Plac pod Iglicą obok Hali Stulecia we Wrocławiu
ul. Wystawowa 1

Projekt Rakoobrona jest skierowany do młodzieży w wieku 14-19 lat i przewiduje zajęcia edukacyjne w szkołach – w wymiarze 1 godziny lekcyjnej, dla uczniów klas II i III szkół gimnazjalnych oraz I-III szkół ponadgimnazjalnych. Dla szkół, które wyrażą zainteresowanie programem, Fundacja Rosa przygotowała profesjonalne materiały edukacyjne, opracowane w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie. Materiały są przekazywane bezpłatnie. Do programu mogą się zgłaszać szkoły z całej Polski.

Więcej o kampanii Rakoobrona: www.rakoobrona.pl