Będzie kontynuacja Kartki dla Powstańca!

Będzie kontynuacja Kartki dla Powstańca!

Niezwykle miło nam poinformować, że nasz projekt „Powstańcy dzieciom - dialog pokoleń w kontekście walki o życie w obliczu wojny i choroby nowotworowej” dostał dofinansowanie na realizację w ramach konkursu „Patriotyzm Jutra”, organizowanego przez Muzeum Historii Polski.

Pomysł projektu zrodził się w trakcie trwania specjalnej odsłony „Kartki ze Szpitala”. Z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego mali pacjenci z 31 oddziałów szpitalnych własnoręcznie wykonali ponad 3600 kartek, które poprzez Muzeum Powstania Warszawskiego trafiły do rąk wszystkich żyjących Powstańców.

By kontynuować wyjątkowy dialog międzypokoleniowy, postanowiliśmy stworzyć 45-minutowy film - wywiad z powstańcami i dziećmi. Przedstawi on walkę o życie w dwóch kontekstach - wojny i Powstania Warszawskiego oraz zmagania się ze śmiertelną chorobą. Powstały materiał będzie miał na celu pokazanie, że doświadczenia pokoleń są ponadczasowe i uniwersalne.

Film trafi do szkół przyszpitalnych, zostanie także zamieszczony w internecie, stanowiąc niezwykłą, bo niestandardową, lekcję historii. Ponadto przewidzieliśmy organizację seminarium o historii mówionej dla nauczycieli szkół przyszpitalnych.

Nasz projekt zyskał przychylność Muzeum Historii Polski, które w ramach VII edycji konkursu „Patriotyzm Jutra” przyznało nam dofinansowanie w wysokości 28 000 złotych. Dziękujemy i pełni zapału rozpoczynamy realizację pomysłu!