Zobaczcie relację z warsztatów Rosy oraz Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych z Legnicy!

Zobaczcie relację z warsztatów Rosy oraz Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych z Legnicy!

Fundacja Rosa wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych z Legnicy w grudniu ubiegłego roku rozpoczęła realizację projektu „Duszno”, który zainaugurowała premiera spektaklu „Zimno, duszno mi” (czytaj więcej na temat spektaklu).

Celem projektu jest pomoc dorastającej młodzieży w rozumieniu siebie i relacji z ludźmi. Ma on również uwrażliwiać na problemy innych - stąd pomysł na spektakl, który jest konfrontacją z problemem człowieka chorego psychicznie. W ramach projektu realizowane są również warsztaty, które trwają od początku do końca lutego br. Ich celem jest przede wszystkim uświadomienie uczestnikom ich zasobów, możliwości oraz potrzeb. Poznanie siebie jest najlepszą metodą, by w pełni włączyć się w życie społeczne, uniknąć bierności i izolacji.  Prowadzący warsztaty stosują nowoczesne metody pracy takie jak: trening twórczości, dramy oraz techniki teatralne.

Druga część warsztatów przeznaczona jest dla osób chcących zgłębiać tajniki fotografii.  Końcowym efektem warsztatów będzie fotograficzny poradnik pod tytułem „Skutecznik”. Zawierać on będzie wykonane w duchu konceptualizmu zdjęcia oraz teksty inspirowane fotografiami. Zadaniem „Skutecznika” będzie promocja wolontariatu Fundacji Rosa oraz Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych w Legnicy. Jednak głównym efektem zajęć ma być skłonienie uczestników do indywidualnego podejścia do problemów innych ludzi, wzbudzenie w nich empatii i zrozumienia.


Zapraszamy do galerii zdjęć z warsztatów!