Wrocławianie przebadani – SUPER MOC zdobyta!

Wrocławianie przebadani – SUPER MOC zdobyta!

4 godziny, 136 przebadanych osób pod kątem czerniaka skóry, 193 wypełnione ankiety na temat profilaktyki onkologicznej oraz cała masa rozdanych ulotek i gadżetów – tak w skrócie wyglądał Dzień Społecznej SUPER MOCY przy stoisku Fundacji Rosa.

W niedzielę 24 maja po raz kolejny wzięliśmy udział w Dolnośląskich Targach Organizacji Pozarządowych, organizowanych przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych Umbrella, Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych, Stowarzyszenie „Żyj kolorowo!” Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa Sp. z o.o., Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz Miasto i Gminę Wrocław.

W tym roku pojawiliśmy się w kompleksie Hali Stulecia z czarnym namiotem kampanii Rakoobrona, w którym odbywało się bezpłatne badanie znamion pod kątem czerniaka skóry. Podczas zaledwie czterech godzin pani dermatolog przyjęła aż 136 osób! Chętnych było tylu, że na godzinę przed końcem badań musieliśmy zamknąć kolejkę!

Oprócz tego przy naszym stoisku uczestnicy targów mogli sprawdzić swoją wiedzę nt. profilaktyki onkologicznej poprzez wypełnienie krótkiej ankiety i – wymyślając hasło promujące prewencję związaną z chorobami nowotworowymi – powalczyć o gadżety kampanii Rakoobrona. Mamy aż 193 wypełnione kwestionariusze i twardy orzech do zgryzienia, który pomysł nagrodzić. Ze zwycięzcą skontaktujemy się drogą mailową. Wyniki podamy także za pośrednictwem strony internetowej naszego projektu: www.rakoobrona.pl.

Badania i ankiety to nie wszystkie atrakcje – były także zdjęcia z chmurką poparcia kampanii Rakoobrona, ulotki informacyjne, filiżanki do wygrania, informacje o innych projektach Fundacji Rosa i zasłużony, niedzielny relaks na naszych czarnych leżakach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom targów, wystawcom i organizatorom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku widzimy się w tym samym – jeśli nie większym – gronie!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z wydarzenia!

Galeria