Warszawa i Trójmiasto obronione! Sukces programu edukacyjnego.

Warszawa i Trójmiasto obronione! Sukces programu edukacyjnego. Za nami cztery z sześciu wydarzeń w ramach letniej akcji edukacyjnej Rakoobrony. Z dumą możemy ogłosić spektakularny sukces akcji! Tłumy przed tajemniczym czarnym namiotem w Warszawie, Gdańsku - Jelitkowie, Sopocie i na śródmiejskiej plaży w Gdyni, ponad 600 osób przebadanych przez lekarzy dermatologów.

Rozdaliśmy wśród plażowiczów kilkanaście tysięcy ulotek edukacyjnych poświęconych profilaktyce czerniaka skóry. Do tego kilkanaście tysięcy rozdanych edukacyjnych gadżetów programu – tak w skrócie wyglądała letnia akcja programu Rakoobrona na plażach.

Letnia akcja Edukacyjna Rakoobrony cieszyła się ogromnym zainteresowaniem na plażach w Warszawie, Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Poza badaniem dermatoskopowym i konsultacją lekarską uczestnicy wydarzeń byli informowani o profilaktyce czerniaka skóry oraz dwóch innych typów nowotworów, na których koncentruje się Rakoobrona – raka płuca i raka szyjki macicy.

Goście czarnego namiotu z charakterystycznym hashtagiem #RKBN mogli skorzystać z animacji mających budować świadomość profilaktyki chorób onkologicznych. Dodatkowo, można było pobrać grę na urządzenia mobilne i zmierzyć się z trzema wirtualnymi przeciwnikami – rakiem płuca, rakiem szyjki macicy i czerniakiem skóry. Uczestnicy dzielili się swoimi zdjęciami z namiotu w mediach społecznościowych. Jednak kluczowy był aspekt profilaktyczny – dzięki badaniu kilkadziesiąt osób zostało skierowanych na dodatkowe badania dermatologiczne, ponieważ wykryto u nich podejrzane znamiona.

W Warszawie goście wydarzenia malowali koszulki z logo #RKBN razem z ambasadorką projektu, projektantką mody, Iloną Klejnowską. Z kolei w Gdańsku gośćmi specjalnymi byli Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska Ewa Kamińska i Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Hanna Zych-Cisoń oraz przedstawiciele samorządu. W sopockim wydarzeniu uczestniczył również prof. dr hab. Jacek Jassem. Dziękujemy im serdecznie za obecność podczas naszych wydarzeń i wsparcie naszej akcji!

Finał akcji edukacyjnej zaplanowano na 23 i 24 sierpnia we Wrocławiu.

Szukajcie czarnego namiotu! Serdecznie zapraszamy!