W 2010 roku fundacja otworzyła trzy Pokoje Uśmiechu

W 2010 roku fundacja otworzyła trzy Pokoje Uśmiechu

Ze środków pozyskanych przez Fundację Rosa zorganizowano trzy Pokoje Uśmiechu - kolorowe, przyjazne dzieciom i rodzicom pomieszczenia do zabaw. Wszystkie pokoje urządzono we wrocławskich szpitalach z oddziałami pediatrycznymi.

- Pobyt w szpitalu i związane z nim ograniczenie kontaktu z najbliższymi to dla dzieci trudne doświadczenie - mówi Bohdan Pecuszok, prezes Fundacji Rosa. - Stres powiększają niestety warunki panujące w placówkach zdrowotnych: szare ściany, niewygodne meble, mroczne korytarze. Nasze Pokoje Uśmiechu są przeciwwagą dla szarego standardu. To jasne, kolorowe i radosne miejsca w szpitalach. Ich zadaniem jest poprawa nastroju najmłodszych pacjentów. To bardzo ważne, bowiem dobry stan psychiczny jest równie istotny w procesie leczenia jak nowoczesne leki oraz innowacyjny sprzęt medyczny.

Dzięki środkom pozyskanym przez Fundację Rosa do tej pory zrealizowano trzy Pokoje Uśmiechu : przyjazna izbę przyjęć w Zamiejscowym Oddziale Pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu (maj 2010 r.), pokój dla rodziców na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii noworodków i dzieci w tej samej placówce (październik br.) oraz pokój terapeutyczny na oddziale psychiatrii dziecięcej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Chorób Dziecięcych im. Korczaka we Wrocławiu (grudzień).

W przyszłym roku Fundacja Rosa planuje wyposażyć i otworzyć kolejne Pokoje Uśmiechu.

Galeria