Szafkowy konkurs rozstrzygnięty!

Szafkowy konkurs rozstrzygnięty!

Znamy już szczęśliwców, którzy od września będą mogli pozostawić dodatkowe zeszyty,  piórniki i inne przybory szkolne w specjalnych skrytkach, ufundowanych przez Fundację Rosa w ramach IV edycji projektu Lekki Tornister.

W naszym szafkowym konkursie brało udział 10 placówek ( po pięć z Opolszczyzny i Dolnego Śląska) – uczestników IV edycji projektu Lekki Tornister. W lipcu specjalnie powołana w tym celu komisja wybrała szkoły, w których pod koniec wakacji zostaną zamontowane fundacyjne szafki. W tej odsłonie akcji nagrodzimy sześć szkół podstawowych, co oznacza, że aż 486 uczniów klas 0-III odciąży swoje kręgosłupy poprzez zostawienie części balastu w budynku placówki edukacyjnej.

Przypominamy, że głównym kryterium, branym pod uwagę w przydzielaniu skrytek, było zaangażowanie placówek w realizację programów edukacji zdrowotnej z zakresu profilaktyki wad postawy.

Zwycięzcy konkursu w ramach IV edycji projektu Lekki Tornister:

  • Publiczna SP nr 2 im. Kazimierza Malczewskiego w Strzelcach Opolskich;
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Budkowicach;
  • SP im. Jana Pawła II w Zagrodnie Filia w Radziechowie;
  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Olesznej;
  • Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Wawrzyszowie;
  • Zespół Szkół w Ruszowie.

Serdecznie gratulujemy! Montaż szafek nastąpi pod koniec wakacji, tak by 1 września na uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny czekała miła niespodzianka.

Tym samym IV edycja Lekkiego Tornistra dobiegła końca. Już planujemy kolejne przedsięwzięcia związane z tym projektem. Mamy głowy pełne pomysłów – o wszystkich działaniach poinformujemy za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Lekki tornister info (2)