Świetlica wolontariuszami stoi

Świetlica wolontariuszami stoi

Coraz więcej osób deklaruje chęć pomocy w przeprowadzeniu zajęć w Świetlicy Terapeutycznej Fundacji Rosa. Wraz z nadejściem nowego roku pracę z naszymi podopiecznymi podjęli kolejni wolontariusze.

W tym roku  wolontariat w naszej świetlicy rozpoczęły dwie studentki pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim – Ania C. i Ania B.; oraz Emilia. Dziewczęta wspierają naszych terapeutów podczas zajęć grupowych w środy, czwartki i piątki (m.in. warsztaty z psychologiem, arteterapia, biblioterapia, muzykoterapia).

Środa to także dzień odwiedzin muzyka Macieja, biorącego udział w zajęciach grupowych z psychologiem Eweliną w Sali Doświadczania Świata. Podczas każdej wizyty Maciej prowadzi fragment warsztatów, zapoznając dzieci z instrumentami z różnych stron świata.

Od jesieni 2014 roku nieocenioną pomoc stanowi Ola, uczestnicząca w środowych zajęciach z arteterapii.

Ponadto z naszą świetlicą kontakt nawiązała Agnieszka z Uniwersytetu Wrocławskiego. Studentka obserwuje zajęcia grupowe, odbywające się we wzorcowej Sali Doświadczania Świata. Na tej podstawie napisze pracę magisterską na temat wykorzystania tego typu pokojów we wsparciu rehabilitacji dorosłych ze stwardnieniem rozsianym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za wsparcie i czas poświęcony naszym podopiecznym!