Świąteczne paczki dla dzieci

Świąteczne paczki dla dzieci

Ponad sto paczek z upominkami - zabawkami, odzieżą, z przyborami szkolnymi i słodyczami - przygotowała Fundacja Rosa dla podopiecznych czterech dolnośląskich domów małego dziecka w ramach bożonarodzeniowej akcji „Świąteczna paczka”.

„Świąteczna paczka” to jeden z krótkoterminowych programów podejmowanych przez Fundację Rosa. Bożonarodzeniową akcję przeprowadzono w czterech placówkach opiekuńczych na Dolnym Śląsku: w Domu Małych Dzieci w Wałbrzychu, Domu Dziecka w Ścinawie, w Niepublicznym Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaszkotlu oraz w Domu Małych Dzieci w Jaworze.

Zawartość świątecznych paczek uzgodniono wcześniej z domami dziecka, tak aby pomoc była jak najbardziej efektywna i odpowiadała na realne potrzeby dzieci. Dla 35 wychowanków ośrodka w Wałbrzychu Rosa zakupiła m.in. skarpetki antypoślizgowe, kapcie, maskotki-przytulanki. Dla 11 dzieci, które nie ukończyły jeszcze pierwszego roku życia, fundacja zakupiła również grzechotki-gryzaki. Odzież dziecięca i zabawki znalazły się w imiennych paczkach dla 22 najmłodszych podopiecznych Domu Małych Dzieci w Jaworze. 12 starszych dzieci z jaworzańskiego ośrodka otrzymało w prezencie zimowe kurtki.

Dla ośrodka w Jaszkotlu Fundacja Rosa skompletowała paczki na podstawie listy ułożonej przez same dzieci. Wśród bożonarodzeniowych upominków znalazły się m.in.: zabawki, ubranka, słodycze i kosmetyki. Dzieci oraz młodzież szkolna z ośrodka w Ścinawie (37 osób) zostały obdarowane aż dwoma dużymi paczkami - w jednej znalazły się gry i układanki, druga natomiast składała się z pluszaków, flamastrów i kredek.

Paczki świąteczne dla domów dziecka w Jaworze i w Wałbrzychu fundacja przekazała 15 grudnia. W Jaszkotlu bożonarodzeniowe upominki wręczono 20 grudnia. Do ośrodka w Ścinawie przedstawiciele Fundacji Rosa przyjechali z wizytą na dwa dni przed Wigilią – 22 grudnia.

Galeria