Sukces naszej zbiórki – dziękujemy w imieniu bohatera Powstania

Sukces naszej zbiórki – dziękujemy w imieniu bohatera Powstania

Udało się! Dzięki ludziom o wielkich sercach pan Wiktor Listopadzki, uczestnik Powstania Warszawskiego, będzie mógł korzystać z tak potrzebnego specjalistycznego wózka. Wspólnymi siłami osiągnęliśmy cel i zebraliśmy kwotę potrzebną na zakup sprzętu.

Pan Wiktor Listopadzki, ps. „Wróbel” podczas Powstania Warszawskiego był starszym strzelcem pułku „Baszta” (batalion „Karpaty”, kompania K-2). Uczestniczył w walkach na Mokotowie, po  upadku niepodległościowego zrywu trafił do niewoli do niemieckiego obozu Sandsbostel. Po wojnie zamieszkał w Warszawie. Dziś ma 95 lat i codziennie toczy bój z chorobą Alzheimera oraz stopniowym zanikiem pamięci. Wymaga całodobowej opieki, którą na zmianę sprawują jego syn Tomasz i zatrudniona pomoc. Trudności w swobodnym poruszaniu się w części dałoby się rozwiązać dzięki zakupowi specjalnego wózka, jednak jego koszt (1700 zł) był zbyt duży jak na możliwości pana Wiktora.

I tu z pomocą przyszły dziesiątki ludzi dobrej woli, którzy pamiętają o bohaterach Powstania nie tylko przy okazji rocznicy, ale przez cały rok. Wspólnymi siłami zebraliśmy ponad 2200 zł! Dzięki wszystkim darczyńcom pan Wiktor będzie mógł z większą swobodą poruszać się po mieszkaniu oraz ulicach ukochanej Warszawy. Wiadomość o sukcesie zbiórki stała się też dla niego dodatkową pozytywną motywacją do większego zaangażowania podczas codziennej rehabilitacji. Już wkrótce zakupiony sprzęt zostanie przez nas przekazany bohaterowi Powstania.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w zbiórkę na rzecz pana Witolda Listopadzkiego! Cieszymy się też z faktu, że choć była to pierwsza zbiórka w ramach portalu Pomagacie.pl, spotkała się z tak wielkim odzewem i zakończyła sukcesem. Pokazała, jak wiele dobrego możemy uczynić wspólnie i że los bohaterów Powstania Warszawskiego nikomu z nas nie jest obojętny. Chcemy kontynuować podobne inicjatywy, będzie to nasz sposób na rozszerzenie kampanii BohaterON - włącz historię! o działania pomocowe, czyli wsparcie Powstańców w codziennym życiu i ich potrzebach. Liczymy na to, że nie zabraknie ludzi dobrej woli. Liczymy na was!