Ruszył nabór do akcji Lekki Tornister

Ruszył nabór do akcji Lekki Tornister

Już po raz szósty rozpoczynamy ogólnopolską kampanię Lekki Tornister. Zapraszamy szkoły z całej Polski do udziału w akcji – wystarczy tylko zgłosić swój udział i przeprowadzić lekcję na podstawie otrzymanych od nas materiałów. Na najbardziej aktywne i kreatywne placówki czekają cenne nagrody!

Tornistry polskich dzieci często bywają nadmiernie obciążone – jak wykazały przeprowadzone przez nas badania, co drugi uczeń w wieku wczesnoszkolnym nosi tornister przekraczający 10% masy ciała. W plecakach znajduje się średnio ponad kilogram zbędnych przedmiotów: zabawek, niepotrzebnych przyborów szkolnych. Dlatego od kilku lat prowadzimy ogólnopolski projekt, którego celem jest profilaktyka chorób układu ruchu wśród najmłodszych.

Lekki Tornister to akcja skierowana do uczniów  i nauczycieli klas  0–III szkół podstawowych. Chcemy, by rodzice i opiekunowie dzieci sprawdzali zawartość plecaków swoich pociech, a nauczyciele uczyli je, jak prawidłowo spakować i nosić tornister. Jak co roku zachęcamy szkoły z całej Polski do udziału i zgłaszania się do projektu. Dla najbardziej zaangażowanych i kreatywnych placówek przygotowaliśmy nagrody: spotkanie edukacyjne z quizami i zabawami dla dzieci oraz akcją ważenia i sprawdzenia zawartości tornistrów uczniów, a także sfinansowanie zakupu i montażu szafek szkolnych, w których uczniowie będą mogli pozostawić dodatkowe rzeczy.  Lekki Tornister skierowany jest do wszystkich szkół na terenie Polski, zarówno publicznych, jak i niepublicznych, warto jednak pamiętać, że liczba uczestników jest ograniczona!

Jak wziąć udział w projekcie i powalczyć o nagrody? Wystarczy tylko, że:

  • zgłosisz placówkę do udziału w projekcie,
  • przeprowadzisz lekcję na podstawie otrzymanych od nas bezpłatnych materiałów,
  • wypełnisz i wyślesz drogą elektroniczną krótkie sprawozdanie z odbytych zajęć,
  • jeśli chcesz – pokażesz nam, jak szkoła działała wcześniej na rzecz profilaktyki wad postawy.

Co gwarantujemy?

  • bezpłatne materiały dydaktyczne: płytę z bajką edukacyjną, przewodnik dla nauczycieli, plakat informacyjny dla szkoły, karty zadań dla dzieci;
  • wsparcie organizatorów w przeprowadzeniu zajęć;
  • działanie na rzecz profilaktyki wad postawy;
  • certyfikat poświadczający uczestnictwo w kampanii.

Szczegóły kampanii i regulamin VI edycji można znaleźć tutaj: www.rekrutacja.lekkitornister.org

Nie czekaj - zapisz szkołę do VI edycji projektu Lekki Tornister! Na zgłoszenia czekamy do 8 czerwca 2018 roku.