Rosa dofinansowuje Uniwersytet Latający

Rosa dofinansowuje Uniwersytet Latający

Fundacja Rosa wspiera finansowo Uniwersytet Latający, najnowszy projekt wrocławskiego Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie „Trampolina”. Program ten obejmuje dziewiętnaście miesięcy kreatywnych działań streetworkerskich na wrocławskim osiedlu Nadodrze, które będą alternatywną propozycją spędzenia czasu wolnego dla dzieci i młodzieży.

Dofinansowywany przez Fundację Rosa projekt  rusza w czerwcu br. W jego ramach najmłodsi będą mogli korzystać z bogatej oferty edukacyjno-rozwojowych warsztatów organizowanych w ramach kilkunastu Akademii Tematycznych, takich jak Akademia Bajkowych Cudów, Akademia Malarstwa czy Akademia Twórczej Nauki Języka Angielskiego. Nie zabraknie również atrakcji dla miłośników teatru czy młodych sportowców.

Pięknych wrażeń dostarczą z pewnością wycieczki plenerowe i wyjścia do różnych placówek kulturalnych, takich jak kino czy teatr w ramach akcji Przystanek Podróżnika. Ponadto na ulicach pojawi się edukacyjny namiot- mobilna świetlica, w ramach której uczniowie będą mogli skorzystać z pomocy ulicznych pedagogów i korepetytorów. Dzielnica Nadodrze zatętni życiem również dzięki Ulicznym Wykładom, czyli spotkaniom i debatom z zaproszonymi gośćmi- znanymi osobistościami ze świata kultury, sportu czy polityki.

Projekt Uniwersytetu Latającego finansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO). Przy jego organizacji współpracuje także Infopunkt Nadodrze-Łokietka 5.

Odzwiedź stronę Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie „Trampolina”: www.sas-trampolina.org.pl